Çağla Güngör

Çağla Güngör

Keşke botoks işe yarasa...

Keşke botoks işe yarasa...

Geçen gün en yakın arkadaşımla da konuştuk bu konuyu; keşke dedik iğneler işe yarasa… “Yani” dedi arkadaşım, “Nicole Kidman’ın doktoru muhtemelen en iyi botoks uygulayıcılarından biridir. Onda bile olmayan botoks, olmuyor galiba işte”.
Cool olmanın zıddı ne?

Cool olmanın zıddı ne?

Taoist felsefede her şey kendi zıddı ile açıklanır. Taoistler zıt kavramların bir araya gelerek bütünü oluşturduğuna inanırlar. Bir şey ancak zıddı ile açıklanabilir. Bir gün, geceden ve gündüzden oluşur; gece olmadan gün eksik kalır. Soğuk olmadan sıcağı tarif edemeyiz…
Ya içimdeki ses kandırıkçıysa?

Ya içimdeki ses kandırıkçıysa?

Hiç duymadıysanız bile en az onlarca kez duymuşsunuzdur “İçinizdeki sese kulak verin” önermesini.
Hayata kendi sözünü söylemek, insanı hayata yerleştirir

Hayata kendi sözünü söylemek, insanı hayata yerleştirir

Benim bir kız grubum var, bazılarıyla üç yaşından beri çok yakın arkadaşız. Aynı ortaokul, liseye gittik, üniversitede ev arkadaşı olduk, öyleydi böyleydi derken 40 yılı beraberce devirdik.

Kendini yaratmanın magazin dünyasıyla bağlantısı

Favori ünlülerim var; onları basından, sosyal medyadan sıkı bir biçimde takip ediyorum. Yıllardır 'Ünlü olunduğunda, kitleler tarafından aşırı beğenildiğinde fani ruhlarımız ne yapar?' sorusunun cezbedici karşılıkları benim için bu ünlü hikayeleri. Takip ettiğim ünlülerin bulduğum her röportajlarını okurum. Hayatlarına dair nerdeyse her şeyi bilirim.

Kuru ağacın etrafındaki çiçekler

Andrei Tarkovsky’nin çektiği son film olan “Kurban”ın uzun ama unutulmaz bir açılış sahnesi vardır:
Folik asit dediğin nedir ki?

Folik asit dediğin nedir ki?

Benim zamanımda hamileliğin birinci ayında, hatta hamile kalmadan önce folik asit almak çok önemliydi. Bunun o kadar üstünde duruluyordu ki benim gibi planlı bir hamilelik yaşamayan anne adayları anneliğe dair ilk suçluluk duygularıyla sanırım bu folik asit etrafında tanıştı.

Yalnız dip boyanız gelmiş…

“Dip boyanız gelmiş” diyen satış görevlileri… Yani, bunu görmemiş olma ihtimalim var mı sizce?
Ne olmadığını söyleyerek ne olduğunu anlatmaya çalışmak

Ne olmadığını söyleyerek ne olduğunu anlatmaya çalışmak

Yazının konusu “Neden yaşadıklarımızı sosyal medyada paylaşıyoruz?”, değil. Bu konu hakkında söylenmemiş tek bir kelime kaldı mı, eminin değilim.

Meditasyon özgüveni geliştirir mi?

Ortaokul, lisedeyken ne saçımın kıvırcığından ne de kilomdan memnundum. Bir de kendimi yeterince hazırcevap bulmazdım. Yürüyüşümü yeterince dik…
Sıradaki haber yükleniyor...
holder