Can Kantar Yanlış akaryakıt dolumunu sigorta karşılar mı?
HABERİ PAYLAŞ

Yanlış akaryakıt dolumunu sigorta karşılar mı?

Araçlarımız her geçen gün değerleniyor. Ve buna paralel olarak olası hasar durumundaki gereken yedek parça maliyetleri de bu son döviz artışları nedeniyle bir hayli yükseldi. Zaman zaman yazılarımda çok bilinmeyen sigortalara değiniyorum. Yakınımızdaki riskler her geçen gün artıyor. Bunlar için öncelikle önlemimizi almamız sonra da sigorta yaptırarak güvencemizi pekiştirmemiz gerekiyor. Yanlış akaryakıt dolumu büyük risk. Her an hepimiz karşılaşabiliriz.

Pompacı arkadaş yeterli eğitim almamış olabilir ya da dalgın olabilir. Bunun için akaryakıt dolum işlemi yapılmadan göz ucu ile kontrol etmeniz aslında riski ilk etapta önleyen şeyler. Ola ki sizin de dalgınlığınıza geldi. İşte o zaman sigortanızın olması gerekiyor. Hak iddia edebilmeniz için fişinizi saklamanız da öneriliyor. Aracınız da kasko yoksa akaryakıt istasyonunun insafına kalmış oluyorsunuz. Tabi bu arada kasko poliçenizdeki limitleri de kontrol etmenizde fayda var. Bu hasar kaskonuzdan çok küçük bir teminat ile karşılanabiliyor. Ya da akaryakıt istasyonunun paket poliçesinden karşılanabiliyor.

Onun da limitleri sınırlı. Üst limitten teminat almanın ise prim yükselecek diye dolayı tercih edilmediği söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde önemli bir markaya ait istasyonda bir olay gerçekleşiyor. Araç son model. Hasar görüyor. Araç sahibi kendi aracını yetkili servisine götürüyor. 120 bin TL hasar rakamı çıkıyor. İstasyon kendi anlaşmalı servise götürüp 35 bin TL’ye tamir ettirmesini istiyor. Araç sahibi bunu kabul etmiyor. İstasyon sahibi hatayı yapan çalışanını işten çıkardığını belgeliyor. Ama araç sahibinin mağduriyetini önlemiyor. Şikâyet sitelerinde yığınla bu konu ile ilgili çok şikayet var. Bu nedenle öncelikle akaryakıt alırken önlemimizi alıp, kasko poliçemizde konu ile ilgili teminatı kontrol etmemizde fayda var.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder