15 kişilik timin görüntüsü de kimlikleri de deşifre edildi

10 Ekim 2018, Çarşamba 05:00
AA

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili devletimizin elindeki bilgiler çok net. İstanbul ve Ankara büyük bir hassasiyetle çalışıyor. Kaşıkçı konsolosluk binasına giriyor ve canlı çıkamıyor. Bu bilgi kesin. İçeride parçalanıp mı dışarı çıkarıldı yoksa nasıl çıkarıldı bunu konsolosluktaki polis araması ortaya çıkaracak. Ama emniyet kaynaklarına göre kuvvetle muhtemel Kaşıkçı’nın bedeni parçalara ayrılıp çıkarılmış. Aynı şekilde ayın 1’inde gelip 2’sinde Suudi Arabistan’a geri dönen 15 kişilik infaz ekibinin Türkiye’ye giriş-çıkış görüntülerine ulaşıldı. Bu görüntüler üzerinden şahısların tek tek kimlikleri tespit edildi. Kim kimdir, kim kimin korumasıdır, ne görev yapmaktadır bu bilgiler çok yakında açıklanır.

KONSOLOSLUK, DİPLOMATLAR ÇALIŞIYORSA DOKUNULMAZDIR, KASAPLAR VARSA DEĞİL!

Amerika’nın İstanbul’daki konsolosluk binasının 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sırasında nasıl kullanıldığını hepimiz biliyoruz. O konsoloslukta görevli bir personelin yediği haltları, bir başka konsolosluk personelinin yargılanmamak için kaçıp yine konsolosluk binasına sığındığını hatırlıyoruz.

Gördük ki konsolosluk hizmetlerinden başka her işin döndüğü tek yer Amerikan konsolosluğu değilmiş. İddialar o ki İstanbul’daki Suudi Arabistan konsolosluğunda cinayet işleniyor. Geçen yıl ABD polisi San Francisco’daki Rusya konsolosluğunun kapısını kırıp içeri girip, arama yapmıştı. İstanbul Emniyeti’nin Suudi Arabistan konsolosluğunda arama yapacağı haberi çıkınca bir grup itiraz etmiş. Neymiş uluslararası anlaşmalar varmış da konsolosluk binalarına dokunulamazmış. Öyle bir dokunulur ki! O binalar diplomatlar görev yapıyorsa dokunulmazdır, canlı canlı insan doğrayan kasaplar varsa değil!

DİL KOPARMAK, EL KIRMAK, AKIL ALMAK

Meclis’te dün yaşanan MHP-İyi Parti gerilimi bir ibret vesikası olarak siyasi tarihimize geçti.

Grupların ayrı koridorlardan salona girmesi için kapılar değiştirildi. Partililerin Meclis’te karşı karşıya gelmemesi için polis etten duvar ördü.

Liderlerin atarlı-giderli konuşmalarının şahikası ise her zamanki gibi Bahçeli’den geldi: “Dilini koparırız, elini kırarız, aklını alırız!” “Dil koparmak, el kırmak, akıl almak...” Bu nasıl bir seviye Allah aşkına? Memleketin herhangi bir yerinde yarın öbür gün bir parti mensubu öteki partinin bir mensubunun sahiden dilini koparsa, elini kırsa ne olur hiç düşündünüz mü? Düşünüp de söylediyseniz vahim, düşünmeden söylediyseniz daha vahim.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.