ADALET NE ZAMAN YERİNİ BULUR

22 Nisan 2016, Cuma 19:00
AA

Yargıtay Ergenekon Davası’nı hem esastan hem de usulden bozdu. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletiyse bu hukuk devletinin yüksek yargı organı diyor ki: Dosyadaki delillerden, yürüyen yargılama sürecine kadar Ergenekon davasının her aşaması hukuksuzdu.

*

Ergenekon soruşturmasının, 2007’de Ümraniye’de bulunan el bombalarıyla başladığını varsayarsak üzerinden neredeyse 10 yıl geçtikten sonra mı anladınız bunu? Genelkurmay eski Başkanı’na “Terör örgütü yöneticisi” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet verildiği gün televizyon kanallarını tavaf edip canlı yayında “Adalet yerini buldu” diyen bir zevat vardı. Aynı muhterem zevat dün yine ekranlardaydı ve tahmin edin ne anlatıyorlardı? “Adalet yerini buldu.”

*

Bakmayın, siz bu tek delikli zurnalara! Kim gelip deliğine bassa o tondan çalar bunlar. Adaletin filan yerini bulduğu yok! Adalet ne zaman yerini bulur biliyor musunuz? Cezaevinde dertten kanser olup bir deri bir kemik gömülen Kuddusi Okkır’ı geri getirebildiğiniz gün. Darbecilikten hapse atılmayı onuruna yediremeyip intihar eden şerefli Türk Subayı Yarbay Ali Tatar’ı mezardan çıkarabildiğiniz gün. Ölüm döşeğindeyken evine terör polisiyle baskın yapılan, son nefesini verirken gazete köşesinden “Genç subaylara kız buluyor” iftirası atılan Türkan Saylan’ı yeniden Arnavutköy’deki evinin menekşeli balkonuna çıkarabildiğiniz gün. Yapabilir misin? Yapamazsın.

*

O zaman adaletten filan bahsedip daha fazla mide bulandırmayın ne olur.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.