Ahmet Kaya siyaseti

20 Kasım 2013, Çarşamba 05:00
AA

Siyasi partilerin salı dinletileri vardı

Başbakan çıktı: “Ahmet Kaya’yı da Geziciler linç etti...” dedi. Kılıçdaroğlı çıktı: “Ahmet Kaya yaşasaydı şimdi hapisteydi...” dedi. Bahçeli çıktı: “PKK’lı Ahmet Kaya...” dedi.
*

[[HAFTAYA]]


Lafa gelince herkesin ‘darbe karşıtı’ olduğu Türkiye hali hazırda 30 sene önceki darbe anayasasıyla yönetiliyor. Öğrencilerin kızlı-erkekli aynı evde kalıyor olmaları, kürtaj, sezaryen, alkol kullanımı gibi ‘hayati’ tartışmalardan ‘gündemde’ kendine yer bulamayan yeni Anayasa mevzusu dün itibarı ile hepten sizlere ömür! Neden biliyor musunuz? Çünkü adı ‘Yeni Anayasa Uzlaşma Komisyonu’ olan Meclis komisyonunda bir türlü uzlaşamadı!

*
Anlayacağınız mevzu ne olursa olsun, siyaset kurumundan ‘uzlaşı’ beklentimizi ziyadesiyle tüketmiştik ama en azından ölüye saygıda bir mutabakat sağlanır sanıyorduk.

*

Dirisine memleketi dar ettiğiniz yetmedi şimdi ölüsüne mi sardınız? Allah rızası için rahat bırakın artık Ahmet Kaya’yı! Siyasete alet edilmedik bir o mu kaldı?

*

Evinde vermediğiniz huzuru ne olur mezarında verin... Düşün artık yakasından, düşün!

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.