Alkol bütün kötülüklerin anasıdır

25 Mayıs 2013, Cumartesi 05:00
AA

Hükümetimiz yeni bir alkol düzenlemesi yaptı. 

*

Buraya dikkat: ‘Yasak’ yok ‘Düzenleme’ var! 

*[[HAFTAYA]]

Bu vesileyle hatırlatalım: ‘Öğrenci’ yok ‘Örgütçü’ var. ‘Gazeteci’ yok ‘Terörist’ var. ‘Skandal’ yok ‘Sehven hata’ var. ‘Zam’ yok ‘Güncelleme’ var.

*

Ha bir de ayıp denen bir şey var... Memleketin çözüm bekleyen 70 bin sorunu dururken Meclis’te alkol seferberliği ilan etmek gibi... 

*

Demiyoruz ki, “Alkol kullanımını teşvik edin. Millet olsun alkolik.” Ama gece 22’den sonra perakende alkol satışını yasaklamak nedir anlayan var mı! 

*

Perakende yasak da toptan serbest mi? Gece 23’te gidip bir kasa bira alabiliyor muyuz örneğin?! Amaç bir kadeh rakı içip yatacak adama zorla 5 şişe içirmek mi? İçkinin saat kaçta satıldığını, kaçta alındığını nereden bileceksin, nasıl takip edeceksin? 22’den sonra fatura kesmeden satış yaparsa adam doğacak vergi kaybının sorumlusu sen misin?

*
Aydın Boysan der ki; “Rakı içene yasak, rakı içtiği ana kadar söker.”

*

Alkol bütün kötülüklerin anasıdır. Peki, babasını tanır mısınız? Tanıştırayım: Yasakçılık! En babasıdır kötülüklerin... İçmeyeni alkolik, aklı başında olanı tımarhanelik eder!

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.