Amerika'nın bu telaşı niye?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Farkında mısınız Suriye’de kimyasal silah kullanıldı iddiasını Amerika bölge politikasını değiştirmek için bir fırsata dönüştürüyor.

Tıpkı Irak’ı işgal etmek için tüm dünyanın gözüne bakarak söyledikleri “Saddam’ın kitle imha silahı var” yalanı gibi şimdi de Suriye’de pozisyon değiştirmek adına bahane yaratıyorlar.Suriye hükümeti Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nü (OPWC) ülkesine davet etti.

Rusya, kimyasal silah iddialarını araştıracak uzmanların Suriye’deki güvenlikleri için garanti verdi.

Gel gör ki Amerika’nın Başkanı Trump iki gündür mal bulmuş mağribi gibi savaşın fitilini ateşleyecek açıklamalar yapıyor.
En son dün “Hazır ol Rusya füzelerimiz geliyor” dedi.

Yahu bir durun bakalım önce tüm dünya gerçeği öğrensin sonra uluslararası toplum gerekli adımları zaten atar. Bu neyin telaşı böyle?Neyin telaşı söyleyeyim...

Trump’ın akıllara zarar provokasyonuna Rusya Dışişleri Bakanlığı öyle cevap verdi:

“OPCW (Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü) denetçilerini, Amerika’nın göndereceği akıllı füzelerin karada kimyasal silah kullanıldığını gösterecek kanıtların her birini yok edeceği konusunda önceden uyaran oldu mu? Ya da yapılmak istenen şey, provokasyonun izlerini akıllı füzelerle hızlıca ortadan kaldırıp uluslararası denetçilere kanıt olarak bulabilecekleri bir şey bırakmamak mı?”Amerika’nın 20 yıl önce “var” dediği Saddam’ın o “meşhur” kitle imha silahları hâlâ bulunamadı!

Gel gör ki bu yalan Amerika’nın Irak’ı işgal bahanesi oldu.

Esad, kendi halkına zulmetmiş bir diktatör.

Kimyasal silah kullandı mı, kullanmadı mı bilmiyoruz. Anlaşıldığı kadarıyla hiçbir zaman da öğrenemeyeceğiz!

Zira Amerikalıların Irak’taki tezgahın benzerini tüm dünyanın gözü önünde Suriye’de kurarken gerçeklere değil, bahanelere ihtiyacı var.

Yazarlarımızdan

23 Eylül 2021, Perşembe 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder