Andımız geri gelsin bana uyar ama nereden çıktı şimdi bu karar?

20 Ekim 2018, Cumartesi 05:01
AA

Okullarda “Andımız”ı okutmak-okutmamak ayrı bir tartışma… Kimi çıkıp “Sabahın köründe çocuklara böyle eziyet yapmayın” diyebilir, kimi de çıkar der ki “Neden rahatsız oldun çocukların ‘Ne Mutlu Türk’üm diyene’ demesine?” İkisi de görüştür. Tartışılır. Katılırsın, katılmazsın. Sen birini savunursun, öteki diğerini. Ben kendi adıma Andımız’ın kaldırılmasına karşıydım hâlâ da karşıyım. O metindeki ifadelerde de uygulamada da beni rahatsız eden bir şey yoktu. Kaldı ki eğitim sistemimizdeki onca saçmalık yerinde dururken ne ara sıra Andımız’a geldi? Neyse konumuz bu da değil.

Konumuz şu: Danıştay’ın ‘Andımız’ı geri getirme kararında başka bir acayiplik var! Anayasamıza göre Danıştay’ın ne yerindelik denetimi yapabilme ne de idarenin yerine geçerek karar verme yetkisi var. Bu bir... İkincisi; okullarda Andımız’ın kaldırılmasının üzerinden bu kadar süre geçtikten sonra bir anda nereden icap etti bu karar? AK Partililer seçimden önce AK Parti ile MHP arasında kavga çıkarmak için kasıtlı olarak böyle bir gündem yaratıldığını iddia ediyor. İddiaları doğru mu bilmem ama gökten zembille inen böyle bir karara kıllanmakta fena halde haklılar.

VALİYE FOTOĞRAF GÖNDER, İNSANLARI EKMEĞİNDEN ETSİN!

Antalya Valisi demiş ki “Dairelerde hâlâ kahvaltı yapan varsa, masasını bırakıp sigara içmek için kupasını alıp dışarı çıkan varsa resimleyin, bana gönderin.” İnanamıyorum, koskoca bir vilayeti bu kafa mı yönetiyor sahiden? Zihniyete bak: Ben Antalya’da bir devlet dairesine gittim, baktım kapıda insanlar kahve içiyor. Fotoğrafını çekip valiye yollayacağım, vali de o insanları işten atacak. Arkadaş sana bağlı vilayetteki kamu kurumlarında işten kaytarmak için kahvaltı, kahve... bahane edenler varsa sorumluluk da görev de o kamu kurumlarının yöneticilerinindir. İdarecilik vatandaşa ispiyonculuk, gammazlık teklif edip insanların ekmeğiyle oynatmak değil, işinin ehli insanları kurumların başına koyup, o kurumları doğru düzgün yönetmesini sağlamaktır.

AK PARTİ İSTANBUL BELEDİYELERİ SİL BAŞTAN!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan dün “Üç dönem belediye başkanlığı yapanlar, kendi iradesiyle aday olmayarak genel merkezi rahatlatmalı” dedi. Bu şu demek: İstanbul’da üç dönemdir başkanlık görevi yapan Beyoğlu, Zeytinburnu, Ümraniye, Şile, Bağcılar (iki dönemdir aday ama başkanlığında üçüncü dönemi), Bahçelievler ve Kağıthane belediye başkanları önümüzdeki yerel seçimde aday değil.

İŞTE BU YÜZDEN İNSANLAR UBER'İ TERCİH EDİYOR!

Emniyet Genel Müdürlüğü taksilerle ilgili artan şikayetler üzerine sivil giyimli bin 546 personelle 10 ilde 497 noktada denetim yaptı, taksi şoförlerine ceza yağdı. Ceza yazılan konulara bakar mısınız? Kısa ya da uzun mesafe yolcu almaktan kaçınmak, olumsuz hava koşullarında-trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolcu almamak, güzergah uzatarak fazla para talep etmek, yüksek sesle müzik dinlemek, taksimetre açmamak ve kısa mesafeye farklı fiyat talep etmek, rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşmak, uygunsuz tutum ve davranışlarda bulunmak, araç içerisinde sigara içmek, seyir halinde cep telefonu kullanmak, araçtan çöp atmak, kırmızı ışık ihlali, trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek, alkollü araç kullanmak, uyuşturucu/ uyarıcı madde etkisi altında araç kullanmak. Beyzbol sopasıyla UBER avına çıkan taksici arkadaşlara selam olsun!

Sıradaki haber yükleniyor...