Ankara'ya kocaman bir 'günaydın' diyelim mi?

AA

Zaytung önceki gün şahane bir espri patlattı: Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Palu Ailesi Açıklaması: “Müge Anlı’nın işi bitsin alıcaz hepsini. Program çok heyecanlı, kesmek istemiyoruz.” Dün polis Palu Ailesi’ne operasyon yapınca aklıma bu Zaytung “haberi” geldi.

“Polis müdahale ettiğine göre, herhalde Müge Anlı’nın işi bitti” dedim. Ardından Aile Bakanlığı’nın Sıla-Ahmet Kural davasına müdahil olmak için mahkemeye başvurduğu haberi düştü. Üzerinden haftalar/aylar geçtikten sonra... Ankara’daki bütün büyüklerimize kocaman bir “günaydın” diyelim mi o halde?!

AL SANA MİLLİ PROJE: POŞET KAMPANYASI!

Çevre Bakanlığı’nın başlattığı plastiğe karşı savaşa önce Emine Erdoğan ardından da Cumhurbaşkanı destek verdi. Çok da iyi yaptılar. Zira bu iş siyasete, magazine kurban edilmemesi gereken bir mücadele. 2050’de denizlerimizdeki poşet miktarı balık miktarından fazla olacak! Türkiye’de başı poşet kullanımının çektiği plastik tüketimini düşürmek zorundayız.

Bunun için de köklü bir alışkanlık-kültür değişimine ihtiyacımız var. Plastik poşetleri file, bez poşetlere, kese kağıtlarına çevirmeliyiz. Geçenlerde Tülin Şahin aradı. Tülin, Avrupa’da doğup büyümüş. Orada yıllar önce çocukluğunda başlayan poşetle mücadeleyi anlattı. “Bizde çok geç başladı ama en azından başladı. Hâlâ insanlar farkında değil öneminin...” dedi. Sadece siyaset de değil. Sanat, spor, akademi...

Çevre Bakanı Murat Kurum bu rüzgarı arkasına alıp derhal toplumun her kesimini içine alacak bir kampanya başlatmalı.

YENİ TÜRKİYE’NİN KARDAN ADAMLARI!

Vedat Milor bu ay Kafa Dergisi’nde şahane bir yazı yazdı. “Mekanlarda artık ne yiyip içtiğinden çok kime göründüğü ya da kimi gördüğüne önem veriyor insanlar... Kültürel yozlaşma yeme içme kültürüne böyle yansıdı.” O kültürel yozlaşma sadece yeme-içme kültürüne yansımadı.

Bütün güzel şeyleri ya kaybediyoruz ya da değiştirip yerlerine öyle saçmalıklar koyuyoruz ki o güzel şeylere hasret kalıyoruz. O güzel şeylerden biri de kardan adamdı mesela. O göbekli, yuvarlak suratlı kardan adam artık yok. İşte size 2019 model Türkiye’den iki kardan adam! Biri kaslı, top sakallı diğeri pis sakallı elinde nargile tutuyor.

BILDIRKi HURMALAR…

İdo Tatlıses kardeşimiz yasanın açıklandığı ilk günlerde “Bedelli askerlik yapmam” gibi sert bir çıkışla gündeme damgasını vurmuş, önemli bir kalabalık tarafından “Helal olsun” denilerek takdir edilmişti. Dün öğrendik ki bedelli askerlik başvurusu yapan İdo vatani görevini Tekirdağ’da yapacakmış.

26 yaşında henüz kariyerinin baharında bir genç İdo. Hata yaparak öğrenecek hayatı. İş o ki öğrensin! Bu aleme bir kere girdiysen, şöhret şarabının tadını sevdiysen şunu aklından çıkarmayacaksın.

En kibar haliyle ders 1: Geçmişte yediğin hurmalar gün gelir poponu tırmalar.

Sıradaki haber yükleniyor...