Anketler ne diyorsa tersine inanın!

19 Şubat 2017, Pazar 05:00
AA
1 Kasım seçimlerinden önce kamuoyu anketi şirketlerinin tahminlerini hatırlıyor musunuz?

“AK Parti yüzde 39” dediler, yüzde 49 çıktı. “CHP yüzde 30” dediler, yüzde 25 çıktı. “HDP yüzde 15’i geçer” dediler, baraj altı kalmaktan son anda kurtuldu.Adil Gür dışında ne kadar kamuoyu araştırmacısı varsa hepsi çuvalladı. Şimdi bakıyorum, hiçbir şey olmamış gibi yine sağda solda rakam açıklıyorlar.

1 Kasım’dan 1 hafta önce “AK Parti’nin tek başına iktidar olma ihtimali sıfır” diyen adam dün çıkmış canlı yayında 2 ay sonraki referanduma dair ahkam kesiyor.

“HAYIR” oyları şöyleymiş “EVET” böyleymiş, bu gidiş devam ederse sonuç şöyle çıkarmış...En hastası olduğumsa “Sürpriz çıkarsa şaşırmam” diyenler. Bir Allah’ın kulu da çıkıp demiyor: Arkadaşım senin işin sürpriz çıkmamasını sağlamak. Sürpriz çıkacaksa sen niye varsın?İşini layıkıyla yapan saygın araştırmacıları ve güvenilir şirketleri tenzih ederim. Kariyerinde tek bir seçim sonucunu doğru tahmin etmişliği olmayan ama her seçim öncesi gözümüzün içine bakarak sallayan adamlara dayanamıyorum.

Siyasi partilerden aldığı paraya göre sonuç çıkaran bu arkadaşları görmeye tahammül edemiyorum artık. Ama ayıp denen bir şey var

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.