Beyaz bereli çocuk poşulu terörist

13 Mayıs 2012, Pazar 05:00
AA

Enine çizgili kıyafet kilolu gösterir. Boyuna çizgili kıyafet uzun boylu gösterir. Siyah renk zayıf gösterir. Kahverengi yaşlı gösterir...

***

Başka?

***

Önceki gün öğrendik... Poşu giymek ‘suçlu’ gösteriyormuş mesela! Hatta ‘terörist’... Masum mu görünmek istiyorsunuz? Daha çocuksu bir imaj mı arıyorsunuz? Beyaz bere takacakmışsınız!

[[HAFTAYA]]

***

Mesela Cihan Kırmızıgül... Poşu yerine ‘beyaz bere’ taksaydı... Gazeteci ya da aydın kurşunlasaydı... Bir otelde canlı canlı 37 insanı yaksaydı... Bir rahip, bir yazar, bir bilim adamı vursaydı... Ya da hamburger restoranı bombalasaydı... Başına bunlar gelir miydi? 1-2 yıl yatar kim bilir belki delil yetersizliğinden belki de zamanaşımından beraat bile edebilirdi!

***

Açın televizyonu bakın... Memlekette her 2 kişiden biri modacı öteki hukukçu... Bu ülkede beyaz bereli teröristin görmediği muameleyi, poşulu masum çocuk görüyorsa sebebi budur... Nerede ‘çok’luk orada ‘yok’luk!

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.