YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1911-2011 arasında öldürülen gazeteciler... Zeki Bey, Şair Hüseyin, Alemdar Bey, Hasan Tahsin, Silahçı Tahsin, İştirakçi Hilmi, Medeniyet, Ali Kemal, Hikmet Şevket, Sabahattin Ali, Adem Yavuz, Ali İhsan Özgür, Cengiz Polatkan, Abdi İpekçi, İlhan Darendelioğlu, İsmail Gerçeksöz, Ümit Kaftancıoğlu, Muzaffer Fevzioğlu, Recai Ünal, Mevlüt Işıt, Seracettin Müftüoğlu, Sami Başaran, Kamil Başaran, Çetin Emeç, Turan Dursun, Gündüz Etil, Mehmet Sait Erten, Halit Güngen, Cengiz Altun, İzzet Kezer, Bülent Ülkü, Mecit Akgün, Hafız Akdemir, Çetin Ababay, Yahya Orhan, Hüseyin Deniz, Musa Anter, Yaşar Aktay, Hatip Kapçak, Namık Tarancı, Uğur Mumcu, Kemal Kılıç, Mehmet İhsan Karakuş, Ercan Gürel, İhsan Uygur, Rıza Güneşer, Ferhat Tepe, Muzaffer Akkuş, Nazım Babaoğlu, Erol Akgün, Seyfettin Tepe, Metin Göktepe, Kutlu Adalı, Selahattin Turgay Daloğlu, Reşat Aydın, Ayşe Sağlam Derince, Abdullah Doğan, Ünal Mesutoğlu, Mehmet Topaloğlu, Ahmet Taner Kışlalı, Hrant Dink, İsmail Cihan Hayırsevener...

*** 

Cem Emir ve Sebahattin Yılmaz. Evet... Van’da müşteri almasına izin verilen otelin enkazının altında can veren Cem Emir ve Sebahattin Yılmaz. 

[[HAFTAYA]]

*** 

Ne o... Şaşırdınız mı? Yoksa siz Cem ve Sebahattin eceliyle mi öldüler zannediyorsunuz? Hayır onlar ölmedi, düpedüz öl-dü-rül-dü. Failleri meçhul! Devletimiz şimdi bu cinayetin faillerini arıyor, ama boşuna... ‘Pisi pisine can veren insanlar’ ülkesinde faili bulsan ne yazar ki? Bak, Hrant’ın katili tosuncuk gün sayıyor... İpekçi’nin celladı aramızda... O yüzden bırakın Cem ve Sebahattin’in cinayeti de ‘faili meçhul’ kalsın! Ama ne olur bir gazeteciyi hiç olmazsa son nefesinde yalan habere bulaştırmayın... Doğrusunu söyleyin: “Öldü” demeyin...Onlar öl-dü-rül-dü-ler!

*** 

Hoş gazeteciliğin öldüğü bir ülkede gazeteciler toptan ölü sayılır ya... Neyse... NOT: İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile ilgili eleştirilerimiz malum... Ama hakkını teslim edelim: Bir terörist tarafından yarım kilo patlayıcıyla kaçırılan Kartepe deniz otobüsüne operasyon düzenleyip 24 kişiyi burnu bile kanamadan kurtarmak önemli bir başarıdır. Tebrik ediyoruz.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder