Düşmanımın dostu benim neyim olur?

09 Şubat 2018, Cuma 05:00
AA
Önceki gece Suriye’de enteresan bir gelişme oldu...

Esad, Deyrizor kentindeki PYD/PKK karargahına saldırdı. Esad’a yanıt Amerikan ordusundan geldi. ABD liderliğindeki koalisyon güçlerine bağlı savaş uçakları Esad’a “Sen misin PYD/PKK’ya saldıran!” diyerek karşı saldırı düzenledi.Türkiye Esad’a düşman. Türkiye PYD/PKK’yla mücadele ediyor.

Aynı Esad, düşmanının düşmanı PYD/PKK’ya saldırıyor.

Türkiye, Amerika’yla müttefik. Amerika müttefikinin sınır ötesi operasyon yaparak temizlemeye çalıştığı düşmanı-terör örgütü için ordusunu siper ediyor.Amerika, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana terör örgütlerini bu coğrafyayı dizayn etmek için bir maşa olarak kullandı.

Bölgede son 60 yıldır ne kadar terör örgütü kurulduysa hepsinin arkasında bir şekilde Amerikan istihbaratının dahlini görürsünüz.

Amerika’nın terör örgütleriyle bu yakın temasını artık sağır sultan bile duydu.

Ancak ilk kez bu kadar açıktan bir terör örgütüne sahip çıkıyorlar.Sözüm ona Amerikan ordusu dünyanın öbür ucundan kalkıp IŞİD’le mücadele etmek için geldi Suriye’ye...

Gel gör ki IŞİD hariç herkesle mücadele ediyorlar.Daha da acısı bu durum sadece Amerika-PYD/PKK’ya özgü de değil...

Suriye’de kim kimin dostu, kim kime düşman, kim kiminle savaşıyor anlayabilen varsa bana da anlatsın.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.