Fındık mitingi deyince...

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
CHP “Adalet Yürüyüşü”nden sonra şimdi de Ordu’dan Giresun’a “Fındık İçin Adalet” yürüyüşü yapacakmış.Yıl 2006...

Fındıkta yaşanan gelişmeler sonrasında fiyatların düşmesinden hükümeti sorumlu tutan fındık üreticileri, 30 Temmuz’da Ordu’da bir araya geliyor.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin organize ettiği “Fındık Mitingi”nde 10 binlerce insan Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak hükümeti sert bir şekilde eleştiriyor.

Eleştirinin dozunu artıran fındık üreticileri, Kafkasya’ya ulaşımı sağlayan Karadeniz sahil yolunu 9 saat trafiğe kapatıyor.

“Uluslararası krize” sebep olan bu protesto girişimi askeri operasyonla bertaraf edilebiliyor.Karadeniz’de 8 milyon fındık üreticisi var. Bu olaydan sonra “AK Parti Karadeniz’de bir daha oy alamaz” denmişti.

2006’daki Fındık Mitingi’nden 1 yıl sonra Türkiye seçime gitti.

Ne mi oldu?

AK Parti Karadeniz’de fındığın iki merkezi olan Giresun’da yüzde 51, Ordu’da ise yüzde 55 oy aldı.Küçük bir hatırlatma daha...

En son yapılan genel seçimde (1 Kasım 2015) AK Parti Giresun’dan yüzde 61, Ordu’dan yüzde 62 oy çıkardı.

Bu yıl yapılan referandumda ise Giresun ve Ordu yüzde 61 gibi yüksek bir oranla “Evet” dediler.CHP, “Adalet Yürüyüşü”nü 1 milyon 600 bin kişiyle tamamlandı.

Peki “Adalet Yürüyüşü”nün başlama sebebi olan hapisteki milletvekili Enis Berberoğlu nerede?

Hâlâ içeride.

(Son dakika: CHP Lideri’nin avukatı da dün FETÖ’den gözaltına alındı.)

Soru şu: Adalet Yürüyüşü, adalet sisteminde Türkiye’de herkesin şikayetçi olduğu neyin değişmesini sağladı?

Hiçbir şey!Demem o ki tartışılması-konuşulması gereken CHP’nin “Adalet Yürüyüşü”nü ya da “Fındık Mitingi”ni kaç yüz bin yüz ya da kaç milyon insanla yaptığı değil... Bu yürüyüşlerin-mitinglerin son tahlilde ne işe yaradığıdır.

Ben CHP yönetiminin yerinde olsam bununla meşgul olurum.

Zira ister adalet ister fındık için... vatandaşın bir siyasi partiyle yürüyüp son tahlilde sandık önüne geldiğinde asla o partiye oy vermemesi bir dramdır.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder