Gürsel Tekin'in gözyaşları

07 Aralık 2011, Çarşamba 05:00
AA

Dün Karacaahmet Mezarlığı’ndaydım.
Yüzlerce kişinin doldurduğu avluda gözyaşları içinde bir adam vardı ki yüzüne yansıyan acısı herkesin yüreğini dağladı.
Yitirdiği annesinin arkasından hıçkıra hıçkıra ağlayan o adam “Hayatımda hiç bu kadar canım yanmamıştı” diyordu.
* * *
Taziye için yanına gittim, sarıldık.

[[HAFTAYA]]

 “İnsanın annesi 300 yaşında da olsa acısı hep aynı” diye başladı konuşmaya:
“Herkesin annesi özeldir ama benimki 89 yaşında 12 çocuk doğurmuş ve hepsini tek tek okutup adam etmiş bir kadındı.  Onca acı, dert, yaşam mücadelesi içinde bir kere ah dediğini hatırlamıyorum...”
* * *
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in annesi Hayriye Tekin ya da herkesin onu tanıdığı adıyla Heyrat Ana o yaşında her sabah namazını kıldıktan sonra televizyonu açıp haber seyredermiş. Oğlu ile ilgili en ufak bir olumsuz haber gördüğünde hemen telefona sarılırmış.
Gürsel Tekin’in çalışma arkadaşlarından birinden dinledim:
“Bir keresinde ‘CHP’liler kavga etti’ diye bir haber çıktı. Sabah Hayriye Teyze aradı Gürsel Bey’i... Ben de yanındayım, konuşmaları duyuyorum. Hayriye Teyze ‘Sen kiminle kavga ettin? Niye bana söylemedin’ diye başladı ağlamaya... Gürsel Bey, ‘Yahu yok anacığım kimseyle kavga etmedim’ diye anlatmaya çalıştı ama fayda etmedi... ‘Yok sen kavga ettin bana söylemiyorsun’ diye öyle içli içli ağlıyordu ki rahmetli dayanamadık, biz de başladık ağlamaya...”
* * *
Gürsel Tekin’in acısı büyük.
Allah sabır versin.
Böyle zor günlerde en büyük teselli dostların o acıyı paylaşmak için uzattığı el olur.
Tekin’in acısını paylaşanlardan biri de Başbakan Erdoğan olmuş...
Kısa bir süre önce annesi Tenzile Erdoğan’ı kaybeden Tayyip Bey’in telefonda Gürsel Tekin’e söylediği bir söz çok dokunaklı:
“Seni en iyi ben anlarım.”
 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.