İstifa iyi de 1 milyon ne olacak?

05 Şubat 2017, Pazar 05:00
AA
Soru: 1 milyon 200 bin liralık iletişim faturası getirmeyi nasıl başardınız sayın milletvekili?

Cevap: Mektup gönderdim. Baktım ülke olarak birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var; seçim bölgem Adana’daki 1 milyon insana “teröre hayır” içerikli mektup yolladım.CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in 1 milyon 200 bin liralık iletişim faturasıyla ilgili izahatı bu şekilde...Hanımefendi özetle diyor ki;

Bir: Seçildiğim ilde kapı kapı gezip vatandaşla diyalog kurmak yerine, Ankara’da oturduğum yerden mektup yollayarak siyaset yapıyorum.

İki: Mektup yazarak ülkedeki teröre darbe vurabileceğime, toplumdaki birlik beraberliği sağlayacağıma inanıyorum.

Üç: 2 buçuk milyona yakın nüfusu olan Adana’nın yarısı benim hedef kitlem değil. O yüzden 1 milyon mektup gönderdim.Elif Doğan Türkmen dün Meclis Başkanlık Divanı üyeliğinden istifa etti. İyi etti... İyi etti de bizim 1 milyon 200 bin lira ne olacak? Bu nasıl iş arkadaş?

Milletin hakkını hukukunu korumak için milletten aldığın yetkiyle o koltuklara otur. Sonra milletin parasını har vurup harman savurduğun ortaya çıksın. “Pardon” de istifa et, konu kapansın.Yağma yok.

Bir: Elif Hanım o parayı geri ödeyecek.

İki: Meclis Başkanlık Divanı üyelerine bazı konularda verilen sınırsız harcama yetkisi derhal geri alınacak.Kimse CHP’ye CHP’lilerin ettiği kötülüğü etmiyor, edemiyor arkadaş. 2 ay sonra referandum var...

Buraya yazıyorum: EVET mi çıkacak HAYIR mı, CHP’nin tavrı belirler! CHP’liler susar, hiçbir şey yapmadan sessizce evlerinde otururlarsa HAYIR çıkma ihtimali var. Aksi halde geçmiş olsun.
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.