KİM DAHA PARALEL?

17 Nisan 2016, Pazar 19:00
AA

Devlet Bahçeli geçenlerde, “Paralele teslim edecek partimiz yoktur” dedi. Kimden bahsediyor Bahçeli? Muhaliflerinden... Yani? Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan paralel, Devlet Bahçeli devletçi.

*

O halde hep birlikte hatırlayalım...

*

17-25 Aralık sürecinde adı geçen herkesi yolsuzlukla, hırsızlıkla, yetim hakkı yemekle, soygunculukla, haramzade olmakla suçlayıp “17 Aralık’ta rüşvet ve yolsuzluk su yüzüne çıktı” diyerek “paralele” omuz atan kimdi? Devlet Bahçeli.

*

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Diktatörlük hesapları yapan saraydaki 17-25 Aralık rumuzlu şahıs” diye hitap ederek “paraleli” selamlayan kimdi? Devlet Bahçeli.

*

Çözüm sürecini başlattığı için AK Parti’yi vatana ihanetle, PKK’yla işbirliği yapmakla suçlayıp “paralelle” ağız birliği yapan kimdi? Devlet Bahçeli.

*

17-25 Aralık soruşturması hakkında takipsizlik kararı verildiği gün buna en sert eleştiriyi yapan, “Villada para eritemeyen soyguncular, AKP’nin belgeli ispatlı hırsızları tarihe geçti” diyerek “paralelin” arkasında duran kimdi? Devlet Bahçeli.

*

Bizzat şahit olduğumu yazayım... 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra sandıktan koalisyon çıkınca herkesin gözü siyasi partilere çevrilmişti. En mümkün görünen AK Parti-MHP koalisyonuydu. O günlerde MHP’li Ümit Özdağ’ı aradım. Özdağ, AK Parti’yle koalisyona yeşil ışık yakarak “4 bakanın Yüce Divan’a götürülmesi olmazsa olmazımız değil” dedi. Ertesi gün bunu manşetten verdik. Aynı gün öğlen saatlerinde öğrendik ki, bir MHP’linin “paralelin” 17-25 Aralık operasyonuna sırtını dönmesine Devlet Bey çok kızmıştı. Keşke Ümit Özdağ çıkıp o gün genel merkezde yaşadıklarını anlatsa da MHP’deki paralel sempatizanlarını hep birlikte tanısak. Şimdi o Ümit Özdağ “paralel” ama Devlet Bahçeli değil, öyle mi?!

Sıradaki haber yükleniyor...