"Madem yeni bir dünya düzeni kuruluyor..."

05 Nisan 2018, Perşembe 05:00
AA
“Casus Krizi” sonrası Avrupa ve Rusya arasındaki bağlar ilk kez tamamen kopmak üzere.Benzer durum Amerika ve Çin arasında var. Amerika Çin mallarına Çin de Amerikan mallarına “ekstra vergi” koyacağını açıkladı. Dünya ticaretini altüst edecek bu durum sonrası Amerikan ve Çin hükümetleri gırtlak gırtlağa geldi.Amerika ve İran zaten tescilli düşman.Bize gelince...

Teröre açıkça destek olan Amerika ve Avrupa’ya tarihimizde ilk kez rest çektik ve hiçbir dönem olmadığımız kadar kötüyüz.Hal böyleyken Erdoğan, Putin ve Ruhani dün Ankara’da bir araya geldi.

Dışişleri kaynakları bu üçlüye kısa süre içinde Çin’in de katılacağını söylüyor.

Göreceğiz...

Ama dünkü “Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi” Türk dış politikasının Batı’ya verdiği çok net bir mesajdır:

“Madem yeni bir dünya düzeni kuruyorsunuz o halde biz de yerimizi alırız.”

NE YANİ RONALDO "YETENEKSİZ" Mİ?

Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo önceki akşam Juventus karşısında yine harikalar yarattı. Ronaldo ile ilgili yorumları okurken bir şey dikkatimi çekti. Sanki Ronaldo sınırlı yeteneğe sahip bir futbolcuymuş da çok çalışkan olduğu için büyük bir yıldıza dönüşmüş gibi yazıp çiziyor herkes.

Messi, Ronaldo’ya göre daha az yetenekli bir oyuncu olabilir ki bence o da tartışılır! Ancak Ronaldo’nun olağanüstü futbol yeteneğini görmemek nedir yahu!

Hiç kusura bakmayın adam dünyanın en yetenekli oyuncularından biri. Bu yeteneği çok çalışarak getirdiği yerde ise bugün dünyanın en iyi futbolcusu unvanını sonuna kadar hak ediyor.
Sıradaki haber yükleniyor...