Mehmetçik Kandil'e doğru gidiyor!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Fırat Kalkanı’yla başlayan Zeytin Dalı’yla devam eden bir “terör temizliğine” girdi Türkiye...

Mesajımız netti: “Sınırımız etrafında, yakınımızda terörist istemiyoruz! Ya siz temizleyin ya da biz temizleyeceğiz.”

Baktık ki anlamıyorlar…

Kendi işimizi kendimiz gördük!Türkiye gerçekleştirdiği bu operasyonlarla Suriye topraklarında ikinci bir Kandil oluşturulmasına izin vermemiştir.

Terörle mücadele tarihimizde atılmış en büyük adımlardan biridir bu. Uluslararası bağlantıları ve başta uyuşturucu olmak üzere sınırdaki kaçakçılık rantı sayesinde 40 yıldır bitirilemeyen bölücü terörün kökünü kazımaya çok yakınız.

Geri dönüşü olmayan bir yola girdik: Terörü ya bitireceğiz ya bitireceğiz!Birkaç hafta önce herkes TSK’nın Suriye’den ne zaman çekileceğini tartışırken ben Ankara’daki kaynaklarımla konuşup şöyle yazmıştım: Bu iş burada bitmez, devlette ilk kez böyle bir kararlılık var. Kandil’e kadar gideriz.

Zeytin Dalı Operasyonu’nu konuşurken bir de ne öğreniyoruz?

Ordumuz “Önleyici Müdahale Konsepti” çerçevesinde 10 gün önce Kuzey Irak’taki terör yuvalarına yönelik başka bir sınır ötesi operasyon başlatmış.

Düşünün, tüm dünya Türk ordusunun Suriye’deki terör operasyonunu tartışırken biz “Kim ne derse desin umurumda değil kardeşim, son terörist temizlenene kadar yolumdan dönmem” diyerek Kuzey Irak’a da giriyoruz.Terörü bitirirse bu kararlılık bitirir.Nesilden nesile aktarılacak bir destan yazıyor Mehmetçik!

Ve görünen o ki, bu destanın final sahnesi Kandil’de çekilecek.

Yazarlarımızdan

30 Temmuz 2020, Perşembe 08:04
30 Temmuz 2020, Perşembe 07:55
30 Temmuz 2020, Perşembe 07:45
30 Temmuz 2020, Perşembe 07:34
Sıradaki haber yükleniyor...
holder