YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aferin sana çocuk! 100 yıl önce Fransız’ın, İngiliz’in başaramadığını, başardın dün...

[[HAFTAYA]]

İndirdin o bayrağı direkten... Aferin sana... İyi halt ettin!

?

Nasıl... Seni o direğe tırmandıran çakallar indikten sonra büyük zafer kazanmış mağrur bir kumandan muamelesi de yaptılar mı sana?

?

Daha sakalı terlememiş çocukları kirli bir savaş uğruna tam 30 yıldır ölüme götüren o vampirler ‘kutladılar’ mı seni?

?

Senin o ‘gururla’ indirdiğin bayrak insanlık tarihin gördüğü en namuslu, en şerefli halk mücadelelerinden birinin, bir bağımsızlık savaşının bayrağıydı... ‘Türk bayrağı’ diyorlar adına... Ama, eksik... O bayrak sadece Türklerin değil, tarihini kanlarıyla yazdıkları bir ülkenin Türk’ü, Çerkez’i, Kürt’ü, Laz’ı... tüm halklarının bayrağıdır o! Demem o ki indirdiğin o bayrağın alında benim kadar senin de atalarının asil kanı var.

?

Kızmıyorum sana... Kendi ülkesinin bayrağını indirecek kadar geçmişinden, tarihinden bihaber birine kızılmaz, ancak acınır! Kaldı ki kızmak gerekiyorsa, sana değil.... Dedelerinin uğruna şehit olduğu bayrağa torunları düşman edenlere kızmak gerek!

?

Unutmadan... Bir daha direğe çıkmaya niyetlenirsen eğer mutlaka etrafındakilere sor, sana Kıbrıs’ta 20 yıl önce ağzında sigarasıyla benzer bir direğe tırmanıp o asil bayrağı indirmeye çalışan adamın akıbetini anlatsınlar! Neden mi? Çünkü bilmende fayda var... O bayrağı oradan indirebildiysen eğer bunu gücüne değil, seninle az çok aynı yaştaki Mehmetçiğin merhametine, vicdanına borçlusun.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder