Orası müşteri hizmetleri temsilciliği mi?

06 Temmuz 2017, Perşembe 05:00
AA
Hatırlıyor musunuz Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün “hava kuvvetleri imamı”, 15 Temmuz darbe girişiminin 1 numaralı ismi Adil Öksüz'ün 21 Temmuz 2016'da saat 10:22’de ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’ndan arandığını duyurmuştu?

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin buna yanıtını hatırlıyor musunuz?

“Vizesini iptal ettiğimizi bildirmek için aradık.”

Amerikalılardan böyle bir yanıt gelince sorduk: Her vizesi iptal edileni arıyor musunuz?

Bu soruya verdikleri yanıtı hatırlıyor musunuz?

Hatırlayamazsınız!

Çünkü bu soruya hiçbir zaman cevap vermediler, veremediler.Bu yetmezmiş gibi şimdi de, FETÖ’nün MİT TIR’ları tezgahını hazırlayan görevlilerin imamları oldukları tespit edilen iki üst düzey teröristin de bu süreçte ABD Büyükelçiliği ve İstanbul’daki başkonsoloslukla telefonla irtibata geçtikleri ortaya çıktı.Ne acayip iş değil mi?

Senin-benim vize almak için aylar önceden randevu almamız, randevu günü sabahın köründe kapısına dikilip saatlerce sıra beklememiz, olası bir aksilikte başvurumuzun akıbetini öğrenebilmek için adeta kanser olmamız gerekirken FETÖ’cüler için Amerikan büyükelçiliğine/başkonsolosluğuna ulaşmak-konuşmak kendi evini arayıp, karınla çocuğunla konuşmaktan daha kolay.

Zannedersin Amerikan sefareti değil, FETÖ müşteri hizmetleri temsilciliği!1 yıldır aynı şunu yazıyorum: Amerika’nın bilgisi ve izni olmadan FETÖ’nün böyle bir darbe girişimine kalkışması söz konusu değil.

Uluslararası ilişkiler, diplomatik dengeler nasıl gerektiriyor bilmem ama kendi dengemi bozmamak adına şunu sormadan edemeyeceğim: 15 Temmuz’un arkasında Amerika’nın olduğundan şüphesi olan var mı?

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.