Parti üyesinin uymadığı karara seçmen uyar mı?

21 Nisan 2018, Cumartesi 05:00
AA
AK Parti’nin adayı Erdoğan. MHP’nin adayı Erdoğan. İYİ Parti’nin adayı Akşener.CHP’nin adayı kim? Genel Başkan Kılıçdaroğlu bu soruya şöyle cevap verdi: “Önümüzdeki günlerde Parti Meclisi’ni toplayacağız. Adayımızı böylece belirleyeceğiz.”Normali de bu. Partiler yani siyasi teşkilatlar bu yüzden vardır. Karar alma organları toplanır, partinin stratejisini belirler, parti yönetimi ve mensupları da buna göre hareket eder.

CHP Parti Meclisi çıkar der ki, “Biz ortak bir aday çıkarmayacağız, herkes aday olabilir.”

Bu da bir stratejidir, ondan sonra isteyen istediği makama aday olsun.

Ama şu hale bak!

CHP Parti Meclisi toplanana kadar biri genel başkan yardımcısı, diğeri milletvekili iki CHP’li cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı.

Bir parti meclisi düşünün ki bizzat o partinin genel başkan yardımcısı, milletvekili sallamıyor!

Yarın CHP Parti Meclisi çıkıp, “Partimizin adayı şu kişidir” dese ne olacak?

Partinin yöneticisinin, vekilinin uymadığı karara seçmeninin uymasını mı bekleyeceksiniz?

Kimse kusura bakmasın...

Siyasi partilerin yana yana “ortak aday” belirlemek için çalıştığı bir dönemde parti mensuplarının çıkıp kafalarına göre adaylık açıklamalarının adı parti içi demokrasi falan değil, düpedüz parti içi disiplinsizliktir!Başbakan Yıldırım dün CHP Lideri’ne bir tavsiyede bulundu: “Seçim tarihi açıklanır açıklanmaz CHP’de adaylık açıklayanlar ardı ardına devam ediyor. Kemal Bey elini çabuk tutsun yoksa sıra kalmayacak.”CHP’linin CHP’ye ettiği kötülüğü başka kimse yapmıyor arkadaş.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.