'Pazarlık yaptınız mı?'

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye rehineleri almak için IŞİD’ le pazarlık yaptı mı? Önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soruldu bu soru, şöyle yanıt verdi: “Maddi bir pazarlık yapılmadı...”

[[HAFTAYA]]

*

CIA’nın son raporu diyor ki “IŞİD için şu anda savaşan militan sayısı 35 bin” Dünyanın her yerinden militan yağıyor adamlara... Aralarında Amerikalı şarkıcı, Mısırlı doktor, Türkiyeli üniversite öğrencisi... ne ararsan var! Evet, IŞİD şu ana kadar gelmiş geçmiş diğer tüm terör örgütlerinde daha acımasız ve daha soğukkanlı cinayet işliyor fakat çok daha korkutucu olan şu ki bu cinayetler El Kaide’den farklı olarak çoğu iyi ailelerden gelen, iyi eğitim almış ‘bilinçli’ militanlar tarafından işleniyor.

Dikkat ederseniz kendilerini ‘örgütten’ ziyade ‘devlet’ olarak tanımlıyorlar. Sonuç olarak ne karşındaki bir sokak çetesi ne de sen Polat Alemdar’sın! Pazarlık yapmazsan eğer adam neden elindeki rehineleri teslim etsin ki? Ayrıca bir devlet kendi vatandaşlarının canı için yapmayacak da ne için pazarlık yapacak?

*

46 insanının hayatından bahsediyoruz! IŞİD gibi kıtır kıtır kelle kesen bir örgütün 101 gündür elinde tuttuğu rehineleri sağ salim teslim almak MİT tarihinin en önemli başarılarından biridir. Kendinizi rehinelerin aileleri yerine koyun lütfen. Onlardan birinin eşiniz, kardeşiniz, babanız, anneniz olduğunu düşünün! Hükümete, “Vay efendim nasıl pazarlık yaparsın?” diye hesap sorar mıydınız?

*

Ne acı değil mi? Komşularla sıfır sorun tutmadı ama birbirimizle sıfır empatide bir dünya markası haline geldik.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder