Suriyeliler konusunda iki çift lafım var!

14 Nisan 2019, Pazar 08:30
AA

Yeni seçilen belediye başkanlarının Suriyeli mültecilerle ilgili açıklamalarını takip etmişsinizdir. CHP’li bir belediye başkanı “Suriyelilere belediyeden yardımı keseceğim” deyince AK Partili bir başka belediye başkanı CHP’li başkanı yabancı düşmanlığıyla suçlayıp Suriyelileri kendi iline davet etti. Onlar kavga ede dursun, meseleye dair iki satır kelam da ben etmek zorundayım.

Bir: İnsanları doğdukları ülkeye, konuştukları dile göre ayırmak ayıptır. İnsan insandır. Kaldı ki Suriyeliler Türkiye’ye ülkelerinden sıkıldıklarından gelmediler. İç savaştan kaçıp bize sığınan bu insanlara kapıyı gösteremeyiz.

İki: Suriyelilere gerçek destek onlara sadece para, erzak desteği sağlamak değil, bir gün kendi vatanlarına dönmelerini orada barış-huzur içinde yaşamalarını sağlayacak politikalara destek olmaktır.

Üç: Suriyeli göçmenler konusunda devletimiz tüm dünyaya örnek olacak bir yardım ve destek politikası uyguluyor. Ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz, misal her dört gençten birinin işsiz olduğu bu dönemde bütçelerini devletten destek alan göçmenlerden ziyade kendi vatandaşlarına ayıracağını duyuran belediyeleri “yabancı düşmanlığıyla” suçlamak haksızlıktır.

İSTANBUL’DA ÇAY NEREDE İÇİLİR?

● Çay Station - Caferağa

● Kafe Kemal - Moda

● Beylerbeyi Köy Kahvesi - Beylerbeyi

● Firuzağa Kahvesi - Cihangir

● Dem - Karaköy

YENİ İHALE YAPANA KADAR ŞU ÇUKURLARI MI KAPASANIZ?

Henüz başkanı resmen ilan edilmeyen İBB, seçimden hemen sonra iki yeni ihale yapmış. Hukuken de etik olarak da büyük yanlış. Kaldı ki İstanbul’un şu an önceliği yeni ihaleler dağıtmak değil. Bakın, birkaç ay önce yazdım. Batı Ataşehir’in göbeğinde dev bir çukur var. Metro inşaatı için açıldı. Bütçe yetersizliği nedeniyle yarım kaldı. Tam Ülker Sports Arena’nın önünde, ilçenin tam merkezinde trafiği ve yaşamı alt üst eden çukur aylardır duruyor. Orada yaşayanlar rahatsız, esnaf dükkanları teker teker kapadı. Demem o ki ihale yapıp para dağıtacağınıza, Allah aşkınıza ya şu inşaatı bir an önce bitirin ya da en azından açtığınız çukuru kapatın.

MATEMATİKTE YENİ BİR KONSEPT!

YSK verilerine göre 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın oy oranını yüzde 51.6; bu oyun yüzde 44.3’ü AK Parti’nin, yüzde 7.3’ü ise MHP’nin... Gel gör ki dün Devlet Bahçeli buna itiraz etti ve MHP’nin oyunu yüzde 18.8 olarak açıkladı. Bahçeli, bu sonuca hangi matematik hesabıyla ulaştı bilmiyoruz. Ama Devlet Bey’in en son MHP’nin 40’ıncı yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmayla bilim dünyasına damga vuran matematik teorisini çok özlemişiz. Pisagor, Gaus, Thales filan bilmem, Devlet Bahçeli matematiğini tek geçerim arkadaş!

BUGÜN İZMİR'DEYİM!

İzmir Kitap Fuarı’nda İnkılap Kitabevi standında saat 14’ten itibaren yeni kitabım 40’ı imzalayacağım. İzmirli dostları beklerim...


Sıradaki haber yükleniyor...