Tosuncuk bizimle eğleniyi!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çiftlik Bank dolandırıcısı Tosuncuk Mehmet Aydın’ın dolandırdığı paralarla satın aldığı özel yatında, karısıyla tatil yaparken çekilen yeni görüntüler yayınlandı. Halen Güney Amerika’da bir ülkede olduğu sanılan Tosuncuk’u yarın öbür gün Oscar ödül töreninde kırmızı halıda görürsen şaşırma!

Gerçi benimki de laf! Adam aransa ne, bulunsa ne? 1 milyar lira vurgun yapılan Çiftlik Bank Davası’nda tutuklu sanık kalmadı.

Bu Tosun’u buldun, getirdin. Yargıladın. Yasalar ortada. Bundan önce bu milleti dolandıranların yattığı ceza ortada. Bu Tosun da 3-5 yıl ceza yatıp, sonra hayatına kaldığı yerden devam edecek. Olan gariban vatandaşın parasına oldu.

KİMİN PARASINI KİME BAĞIŞLIYORSUNUZ?

Bülent Arınç aktif siyasi kariyeri boyunca benim yakından takip ettiğim ve saygı duyduğum, lafını sakınmayan, kimseye müdanası olmayan biriydi. Hâlâ da öyledir. Son verdiği mülakatta da çok önemli ve haklı noktalara cesurca dikkat çekmiş. Ali Babacan’a yönelik soruşturma, AK Parti’nin kendi özeleştirisi noktasında çok dikkat çeken, haklı tespitleri var.

Lakin aynı röportajda söylediği “Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’ndan şayet öyle bir maaş alınıyorsa o paranın bir kısmını öğrencilere burs diğer yarısını da KHK’lılara vereceğim” sözleri olacak iş değil! Yahu kimin parasını kime bağışlıyorsunuz? Vatandaşın parasını vatandaşa “yardım” gibi dağıtmak nedir? Umarım bir an önce çıkar ya özür diler ya da düzeltir bu sözlerini. Zira Arınç gibi iyi bir hatibe bu ifadeler yakışmadı.

HER ŞEY PARAYLA ALINMAZ

Çiçek Pastanesi’nin şu anki işletmecisi Arda Saral bana bir mail atıp beni rahmetli Tahir Günday ve ailesiyle ticari ilişkide olmakla itham etmiş. Bu yüzden kendilerini eleştirdiğimi söylemiş. İftirasına detaylı bir yanıt verdim. Buradan da yazayım. Ben kafeci değilim.

O işlerden anlamam da girmem de. Her yıl Kafa Kafe için her yerden bir sürü teklif gelir, reddederim. Yıllar önce rahmetli Tahir Abi (Günday) “Adada bir edebiyat kulübü açmak istiyorum adını da Kafa Kafe koymak istiyorum” deyince iki şartla kabul ettim, “Bir: Para pul ilişkisine girmem. İki: Kafenin içinde bir kütüphane olacak, herkes ücretsiz faydalanacak.”

Yıllar önce böyle açıldı ve hep zarar etti o kafe. Ama buna rağmen içindeki kitaplara, dergilere kıyamadığından kapatmadı Tahir Abi. Çünkü Tahir Günday kendisini “Nazım Hikmet hayranı bir Laz” diye tanıtan bir adamdı. Okurdu. Yazardı. Şiir yazardı. Denemeler yazardı. Velhasıl edebiyatseverdi. Hayatta her şeyin para demek olmadığını bilirdi. Ve bu yüzden Bozcaada’ya çok yakışırdı!

NOT: Bu arada Prof. Dr. Haluk Şahin Kafa Kafe’de her Pazartesi 18-19.30 arası (ücretsiz) sohbetlere başlıyor. Yolunuz düşerse mutlaka gidin. Bu haftanın konusu “dostluk.” Hani şu parayla satın alınamayan şey!Yazarlarımızdan

10 Ağustos 2020, Pazartesi 14:27
10 Ağustos 2020, Pazartesi 07:00
10 Ağustos 2020, Pazartesi 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder