Vekil yaşı 5'e düştü!

23 Mart 2012, Cuma 05:00
AA

Meclisspor, sadece yüzde 20 görme yeteneği olan engellilerden oluşan Başkent Görme Engelliler Spor Kulübü takımıyla dostluk maçı yaptı.
MTA tesislerinde oynanan maçtan önce jest yapmayı planlayan milletvekilleri, ilerleyen dakikalarda hırslandılar. Futbol topu bacaklarının dibine düşene kadar görme imkanı olmayan engellileri yenmek için heyecana kapılan 22’nci dönem milletvekilleri maçı 7-3 kazandı.
* * *
Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Eğitim Komisyonu’nda 4+4+4 görüşmeleri sürerken milletvekili Hakan Şükür Galatasaray-Gençlerbirliği maçını seyretmeye gitti.
* * *
Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Nabi Avcı, “Başıma attılar” diye iddia ettiği bant kesiciyi havaya kaldırıp gazetecilere gösterdi.
[[HAFTAYA]]
* * *
CHP’li Ali Haydar Öner Milli Eğitim Bakanı’nı Pinokyo’ya benzetti.
* * *
AK Partili Nabi Avcı, 12 saat boyunca konuşma yapan CHP’li Engin Koç’u sabote etmek için karşısında limon yedi.
* * *
CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, artan uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek için Meclis’te Antalya’dan aldığı kokain ve eroin ile basın toplantısı yaptı.
Sapan, bir kullanımlık olarak kokaine 50 lira, eroine 20 lira satıcılara ise 50 lira “komisyon” verdiğini açıkladı.
* * *
CHP’li milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM’deki bilgisayarlarda ‘aile filtresi’ uygulandığını bu nedenle milletvekillerinin bazı internet sitelere erişiminin yasak olduğunu söyledi.
Nazlıaka, “Acaba milletvekilleri çocuk statüsünde mi  değerlendiriliyor?” diye sordu.
* * *
Milletvekili olma yaşı en son 30’du...
Malum yasalar gece yarısı, ışık hızıyla değiştiğinden takip edemiyoruz...
Vekil yaşı ne zaman 5’e düştü bilen var mı?

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.