YPG ile dost PKK ile düşman... Yersen!

08 Kasım 2018, Perşembe 01:46
AA

PKK nerede üstleniyor?

Kandil’de.

Kandil nerede?

Kuzey Irak’ta.

Kuzey Irak’ın kontrolü kimde?

Barzani’de.

Barzani kimin adamı?

Amerika’nın.

Bitmedi...

PKK kurulduğu günden itibaren atacağı her adımı 12 Eylül’den sonra Beka Vadisi’ne yerleşmesinden tut Kandil’e geçene kadar önayak olan, 1990’larda karadan havadan teçhizat da dahil her türlü yardımı yapan, Öcalan’ı yıllarca besleyip miadı dolunca Kenya’da paketleyip hayat sigortası yaparak teslim eden kim?

Amerika.

Her türlü organik bağı tespit edilen ve belgelenen PKK’nın Suriye kolunu bizzat başkan yardımcısının ağzıyla resmi olarak Suriye’de “müttefik” ilan eden kim?

Amerika.

O Amerika önceki gün üç PKK’lı (Cemil Bayık, Murat Karayılan, Duran Kalkan) teröristin kellesine ödül koyduğunu duyurdu.

Terör örgütünün bir koluyla müttefik, öteki koluyla düşman...

Yersen!

Amerika, PKK’ya karşı böyle bir hamle yaparak YPG/PYD’yi perdelemeye çalışıyor.

Ama biz yemiyoruz. Zira yediğimiz kazıklardan ziyadesiyle doyduk, tokuz. PKK’lılara gelince... O üç PKK’lı “son kullanma tarihleri” dolana kadar, değil Kuzey Irak’ta, Beyaz Saray’ın kapısına gelse dokunmaz Amerikalılar.

Bir de ne tesadüf değil mi; Amerika Cemil Bayık’ı arıyor, Duran Kalkan’ı arıyor, Murat Karayılan’ı arıyor ama son dönemde PKK’nın en kanlı eylemlerinin arkasındaki örgütün beyni Fehman Hüseyin’i (Bahoz Erdal) aramıyor!

NOT: Kandil’den Suriye’ye geçerek YPG’yi kuran kadroların başındaki Bahoz Erdal bir Suriyeli.

ARNAVUT KALDIRIMININ ÜSTÜNE ASFALT DÖKMEK NASIL BİR ÇAPSIZLIKTIR?

Atalar Caddesi, İstanbul-Kartal’ın en eski caddelerinden biridir. Semtin eski adı Rahmanlar’dı hatta. Ben orada doğdum büyüdüm. Kartal Belediyesi Atalar Caddesi’ndeki Bergama taşlı yolun üstüne asfalt dökmüş. Dün gittim gördüm. İçim parçalandı. Kışın buz tutuyormuş. Hendek, çukur oluşuyormuş. Kazalara sebebiyet veriyormuş. Vatandaş yaralanıyormuş. Zannedersin Atalar Caddesi Grönland’da! İstanbul’a yılın kaç günü kar yağıyor? Ne hendeği, ne çukuru, hangi kaza? Küçücük bir cadde orası, TEM otoyolu değil! Çok yazık gerçekten çok yazık. CHP’li belediye başkanı giderayak unutulmaz bir iz bırakmış arkasında.

ABD SEÇİMİNİ KİM KAZANDI TARTIŞILIR AMA TRUMP KAYBETMEDİ!

Bu kadar aleyhinde bir kamuoyu varken bile ara seçimi kaybetmedi ya Trump vallahi hayretler içerisindeyim. Her ne kadar Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu Demokratlar aldıysa da Senato ve önemli valiliklerde Cumhuriyetçilerin kazanması büyük sürpriz! Görünen o ki Amerikan halkı medya, film yıldızları ve yazarlar gibi düşünmüyor. Trump enteresan bir başkan modeli olarak tarihe geçecek zira dayak yedikçe yerini daha da sağlamlaştırıyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.