YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mbwana Samatta'nın üçüncü dakikada kaçırdığı fırsat ve 39. dakikada Fernando Muslera'nın kurtardığı kafa vuruşu maçın hikayesini başka bir noktaya götürebilirdi. Fenerbahçe ilk golü bulsa bekleyip üzerine gelen rakibine karşı daha fazla pozisyon bulabilirdi. İkinci yarıda yenilen golün ardından Jose Ernesto Sosa ve Ozan Tufan’ın şutlarını çıkaran Fernando Muslera maçın her zamanki gibi belirleyici aktörlerinden biriydi.

Oyun ezberi oluşturulmalı

VAR'dan iptal edilen gol üzerine eleştiri yapılabilir. Fakat takım kendi oyunu üzerinden analiz yapıp kendini geliştirmeli. Erol Bulut gelinen süreçte bir oyun ezberi oluşturabildi mi? Bu noktadan sonra neler yapılmalı? Sakatlık problemi ve sürekli transfer anlayışı ile değişken kadro yapısıyla Erol Bulut gelinen süreçte bir oyun ezberi oluşturabildi mi? 

Özeleştiri elzem

Ekibe yeni eklenen Mesut Özil, İrfan Can Kahveci ile birlikte nasıl bir düzen ile takım sahada yer alacak? Henüz kaybedilen bir şey yok. Bu andan sonra gerekli özeleştiriyi yapıp önlerine bakarlarsa hedeflerine ulaşmamaları için ortada bir neden yok.

Kırılganlık kaybettirir

Galatasaray derbilerini kazanmadan da şampiyon olmak mümkün. Mesele zorlu maratonda geri kalan tüm maçlara final havasında çıkmak ve bir oyun ezberi oluşturarak yola devam etmek. Yeni bir seri oluşturmak elzem, derbi sonrası kırılganlık yaşamadan. Bir an önce yenilgiyi unutup, 17 maçın hepsini final olarak görüp fire vermeden yola devam etmeleri gerekiyor.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder