YazarlarBaşarının tarifi
HABERİ PAYLAŞ

Başarının tarifi

A Milli Takımımız’a yeni dönemde yoga ve grup halinde mental çalışmalar yaptırmaya başlayan teknik direktör Stefan Kuntz tüm takıma bir kitap dağıttı. Kuntz’un, oyuncularına hediye ettiği kitabın adı, ‘A taste of the Liverpool way, a recipe for success’ (Liverpool tarzı lezzetler: Başarı için tarifler). Kitabın yazarı ise 2016’dan beri Liverpool’un beslenme uzmanı olan Alman Mona Nemmer.

EVE DÖNÜNCE NE YİYORLAR?

Moma Nemmer, Jürgen Klopp’un isteğiyle kulübün ilk tam zamanlı beslenme uzmanı olarak görev yapıyor. Stefan Kuntz, oyuncuların doğru beslenmesinin büyük önem taşıdığını belirterek kitabı bu nedenle dağıttığını söylüyor. Milli takımda iki beslenme uzmanı ve aşçılarının olduğunu hatırlatan Kuntz, oyuncuların eve döndüklerinde de beslenmelerine dikkat etmelerinin çok önemli olduğuna dikkat çekiyor.

KAÇ KULÜP DİKKAT EDİYOR?

Lakabı ‘Anne’ olan Mona Nemmer oyunculara klasik beslenme listelerinin dışında oynadıkları mevkii, yetiştikleri kültürü ve vücut tiplerini de dikkate alarak diyetler hazırlıyor. Sağlıklı besinleri doğru şekilde ve doğru zamanda yemek oyuncuların performansını arttırırken Türkiye’de kulüpler oyuncuların beslenme alışkanlarına dair ne tür çalışmalar yürütüyor? Ülkede kaç kulüpte tam zamanlı beslenme uzmanı görev yapıyor? Türkiye Futbol Federasyonu, Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa bir çalışma yürütüp hazırlanacak bir kitabı milli oyunculara dağıtıp, beslenme alışkanlıklarının değişimine olumlu katkıda bulunsa nasıl olur?

Sıradaki haber yükleniyor...
holder