Başlangıçlar hikayenin kaderini çizer!

12 Haziran 2015, Cuma 12:19
AA

Çoğu zaman başlangıçlar hikayenin kaderini çizer. Bu iyi bir başlangıç.  O güveni hissettirdi. Gerisini izleyip göreceğiz. Fenerbahçe Kulübü’nün 2 yıllık sözleşme imzaladığı Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile ilgili Olympiakos'un başındayken Panathinaikos tribünlerinin dibine kadar giderek tepkinin videosu, tercümanı paylaması, agresifliğine dair hikayelerin dışında futbol görüşüne dair ne okudunuz acaba? Pompalanan bu video ve benzeri öyküler dışında futbola dair teknik, taktik ile ilgili oyun anlayışına dair bir yazı bulabildiniz mi medyamızda.

Bu konuda ben yalnızca yarisaha.com'da Fırat Aktav imzalı harika bir portre dışında bir metin göremedim.   Eğer varsa da bir elin parmaklarını geçeceğini sanmıyorum. Çünkü bize oyun dışında ne yaşanıyorsa o daha ilginç geliyor. Oyunu bırakıp dışında neler olduğuna bakıp, futbolu unutup etrafındaki hikayelere dalıyoruz. Oysa saha içinde başlayıp bitiyor hikaye. Günlerdir Panathinaikos tribünleri ile yaşadığı mevzu üzerinden bir teknik direktör tanımlaması yapmak kadar saçma ve tehlikeli bir iş var mı? Medya kaliteli işler sunmadıkça, sokakta birbirine saldıran takım taraftarlarını daha sık göreceğiz. Siz o video ile tanımladıkça futbolu, sokakta yankısını başka türlü buluyor. Başka türlüsü de eşyanın tabiatına aykırı zaten...

 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.