"Düşman" yaratarak müthiş iklimi harcamayalım

11 Eylül 2019, Çarşamba 13:00
AA

Her şey yolunda iken...

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Moldova'yı deplasmanda 4-0 gibi skorla geçtikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gayet olumlu bir sonucun ardından her şey yolunda giderken, lider koltuğuna oturmuşken Şenol Güneş'in sorular karşısında yaptığı açıklamalarda şu bölüm dikkatimi çekti: "Bu son iki maçta 6 puan bekliyorduk ve hedefimize ulaştık. Daha fazla atardık denebilir. Bu yönde eleştirileri kabul ediyorum ama birlikteliğimizi bozmak için nifak tohumları ekenler var. Birlikte başarmak için bu yola çıktık. İyi günde, kötü günde birlikte olalım. Şiddeti nefreti ikinci plana atalım. Biz asla bundan vazgeçmeyeceğiz."

Bu metot başarı getirmiyor

Hayatın her alanında ne yazık ki bu düşman yaratma ve bu düşmanın etrafında tüm olağan durumu bir kenara bırakıp kenetlenme gibi bir hal ile karşı karşıyayız. A Milli Takım Teknik Direktörü olduğu günden bu yana verdiği olumlu mesajlar, sahada oynattığı oyun ile alkışlanan Şenol Güneş'in böyle bir düşman yaratmaya hiç mi ama hiç ihtiyacı yoktu. Bu ne Şenol Güneş'e ne takımımıza ne ülkemize bir avantaj sağlamaz. Mesele Şenol Güneş'in göreve geldiği günden bu yana yaptığı gibi işine odaklanması.  

Muazzam ihtimalin peşine düşelim

Sürekli düşman yaratarak bir yere varamıyoruz. Tüm suçu "düşman"lara atarak özeleştiri vermekten kaçınıyoruz. Oysa önümüzde güzel bir ihtimal var. Bir oyun kültürü de geliştirebilir Şenol Güneş. Tuğla tuğla örüp belki bir gün bayrağı devrettiği Bayram Bektaş ile milli takımımızın bir oyun anlayışı ve sisteminden bahsedebileceğimiz bir döneme bile imza atma ihtimalimiz var. Bu muazzam ihtimali "düşman" yaratarak harcamayalım lütfen...

Sıradaki haber yükleniyor...