Fenerbahçe iletişim stratejisini gözden geçirmeli

AA

Fenerbahçe'de 20 yıllık bir düzen yıkılıp yerine yeni bir düzen kurulmaya çalışılıyor. Her noktanın bir anda müthiş bir şekilde yerine oturmasını beklemek hayalcilik olur. Fakat Fenerbahçe'de iletişimin doğru yönetilmediği aşikar. Ne yazık ki Fenerbahçe profesyonelleri medya bilgilendirmesinden tutun da kriz yönetimine kadar başarılı hamleler yapamıyor. Fenerbahçe'de kadro dışı kalan oyuncularla ilgili yapılan açıklamada nedenlerine dair bilgilendirme de yapılabilirdi. Doyurucu bir açıklama ile Fenerbahçe saatlerce medyada eleştirilip, gerekli gereksiz eleştirilere maruz kalmazdı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un çok ağır bir yenilgi sonrası taraftarla görüşüp, fikirlerini dinlemesi anlaşılabilir ve ben bu durumda bir beis görmüyorum. Fakat bu sürekli bir hale gelmemeli. Taraftarların, taraftar gruplarının temsilcileri ile ayda bir kez kulüp iletişim profesyonelleri bir araya gelebilir. Taraftarın sesi bu şekilde daha iyi duyulur ve değerlendirilebilir. Talepler dinlenir ve akla yatkın olanlar hayata geçirilebilir. 

Fenerbahçe'de 'kaos' havasının ortadan kaldırılması ve herkesin kendi işine yönelebilmesi için gereken kararlı adımlar atmaktır. Oyuncuları kadro dışı bırakmak sonra da gerekli açıklamayı yapmadan başkan tarafından yapılacak açıklamayı bekletmek doğru bir iletişim formülü değildir. Karar ile yapılacak basın toplantısı arasındaki zamanda eleştiri bombardımanının önüne geçilebilirdi. Fenerbahçe'nin kurmay aklı "iletişim stratejisi"ni gözden geçirmelidir.Sıradaki haber yükleniyor...