"Neden dostluk kazanamaz!"

13 Mayıs 2015, Çarşamba 14:18
AA

Şimdi aşağıda okuyacağınız cümlelere muhtemelen ne televizyonda ne gazeteler de ne de bir radyoda rastladınız. Eğer rastladıysanız kendinizi şanslı saymalısınız. Bizim memlekette bu tür organizasyonlar haber değeri taşımaz, taşısa da sayfanın en altında, bültenin sonunda on saniye yer bulur. Sonra da oturup memlekette sporda şiddete dair saatlerce ahkâm kesenleri dinleriz...

Neden haber olmadı!

Göztepe ile Karşıyaka U13 takımı geçen ay karşılaşma öncesi bir araya gelip, birlikte kahvaltı etti. Karşıyaka Spor Kulübü tarafından organize edilen kahvaltıda futbolcular birbirleri ile tanıştı, konuştu, fikirlerini paylaştı. Sadece rakip olduklarını ve aslında hikâyelerinin benzer olduğunu bir kez daha gördüler. Maçın sonunu merak ediyorsanız, bu yazıyı okumayın bence. Burada bırakın. Ama memlekette sporda şiddetin nedenini merak ediyorsanız. Bu tür etkinliklerin neden medyada haber olmadığına dair düşünerek sorgulamaya başlayabilirsiniz!

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.