Trabzon Erdoğdu Lisesi'nin büyük yalnızlığı!

27 Nisan 2015, Pazartesi 21:00
AA

Guatemala'da yapılan Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası'nı kazanarak büyük bir başarıya imza atan Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi takımıyla ilgili bir yazı yazmak için bekledim. Çeyrek finalde Danimarka takımını 3-1, yarı finalde de Fransa ekibini 1-0 mağlup ederek finale çıkan Erdoğdulu gençler, güçlü rakibi Brezilya’yı da devirerek şampiyon olmuştu ve biz böylesi önemli bir hikaye karşısında nasıl davranacaktık?

Medya sınıfta kaldı

Her gün altyapı üzerine romanlar yazan, erken yaşta spor eğitimine övgüler düzen, okul/spor ilişkisine üzerine saatlerce laf anlatan medyamızda Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi'nin başarısı nasıl bir yer bulacaktı? Bu oyuncuların bu noktaya nasıl geldiği, başındaki yöneticileri, turnuvalara nasıl hazırlandıkları ve gelecek planları ile ilgili nasıl bir bakış açısıyla ne tür metinler önümüze gelecekti?

Türkiye’nin çaresizliğidir aslında

Bana kalırsa medya bu sınavda da olumsuz bir kağıt verip sınıfta kaldı. Ama asıl merak ettiğim Türk futbolunu yönetenler bu başarı hikayesi ile ilgili nasıl bir sınav verecek? Mesela bu takım ve oyuncularla ilgilenen ve takip eden bir yönetici oldu mu bugüne kadar? Bundan sonra olacak mı? Bu oyuncuları kazanmak, geliştirmek onların önüne daha büyük hedefler koyacak bir vizyonumuz var mı? Aslında bu yalnızca Trabzon Erdoğdu Lisesi'nin yalnızlığı değil, Türkiye'nin büyük çaresizliği! "Böyle büyük bir başarı nasıl bu kadar kolay çarçur edilip harcanır?" sorusuna cevaptır yaşadığımız!

 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.