Kültürpark'ta sizi bekleyen 7 harika

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sevgili dünlük, gül yüzünü bir türlü göstermeyen bahara inat, evde oturmayı reddediyorum. Turunç ağaçlarının çiçek açtığı bugünü, Kültürpark keşiflerine ayırıyor ve kendimi Fuar’ın Lozan Kapısı’nda buluyorum.

1-YÜRÜYÜŞ YOLLARI

Lozan Kapısı’ndan girer girmez, sağlı sollu tertemiz tartan pistler var. Sadece spor giysilerle, zemine zarar vermeyecek spor ayakkabılarla girebileceğiniz yürüyüş parkurunda, tertemiz havayı içinize çekerek nefis bir saat geçirebilirsiniz.

2-KÜLTÜRPARK SİNEMA

Kaskatlı havuzun hemen sağında kalan alanda, İZFAŞ tarafından düzenlenen ücretsiz açıkhava sinema etkinlikleri, çok keyifli oluyor. Geçtiğimiz yıllarda katıldığım oyunculu gösterimlere katılım yüksek. Kültürpark’ın web sitesinde etkinliklere dair detaylı bilgi oluyor, takip etmenizi öneririm.

3-SANAT GALERİSİ

Yine Lozan Kapısı’ndan girdiğinizde, sağda kalacak şekilde 100 metre kadar yürüdüğünüzde göreceğiniz Kültürpark Sanat Galerisi ve Resim Heykel Müzesi, gezmesi çok keyifli noktalardan bir diğeri oluyor. Bugün başlayan sergiyi ve gelecek tüm ücretsiz etkinlikleri de duyurmaya devam edeceğim.

4-İZMiR SANAT BAHÇE

Çok yürüdük ve yorulduk mu, bence hayır ama bir çay-kahve molası vermek isterseniz İzmir Sanat Cafe; pıtrak güller, çam ve palmiye ağaçları ile çevrili. Bahçesinde heykeller, ahşap sanat eserleri ve minnoş kediler var.

5-MANOLYA AĞAÇLARI

Çocukluğumdan beri gördüğüm en yeşil, en neşeli, en büyük manolya ağaçları Kültürpark’ta. Gölgesinde oturup bir kitabın en heyecanlı sayfalarını tüketmenin zevki inanılmaz. Açıkhavada bir şiiri, bir şarkıyı dinlemek, ömrünüze kaç gün katar bilinmez ama derdi tasayı orada bırakacağınızı garanti edebilirim.

6-BİSİKLET YOLLARI

Bedenin çalıştığı, aklın ayak uydurduğu ve gökyüzünün altında geçirdiğimiz anlar çok kıymetli bence. Kültürpark içinde trafik yok, üstelik altında kocaman bir kapalı otopark var. Hem siz hem de çocuklarınız burada güvenle bisiklete binebilirsiniz.

7-DOĞAL STÜDYO

Buraya gelip bol bol fotoğraf çekmeden olmaz. Palmiyeler öyle güzel poz veriyor ki kelimelerle anlatmam imkansız. Gökyüzünün mavisi, ağaçların yeşili, çiçeklerin binbir rengi Kültürpark’ta buluşuyor. Fotoğraftan anlamanıza da gerek yok, yanlışlıkla çektikleriniz bile güzel çıkıyor. Anılarımızı belgeliyor ve yeniden gelmek üzere buradan ayrılıyoruz.

Yazarlarımızdan

30 Mayıs 2020, Cumartesi 07:01
30 Mayıs 2020, Cumartesi 07:01
30 Mayıs 2020, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder