YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sevgili dünlük, her gün biraz daha artan sıcakların başladığı, kesin bilgi. Kuşun kanadından esen yele bile mutlu olduğumuz günlere doğru ilerliyoruz. Hal böyle olunca her an mavilere koşmak istiyorum. Neyseki şehrimiz, sonsuz merhameti ve güzelliği ile egenin serin suları tarafından çevreleniyor. Bize de her fırsatta gidip o güzel plajları, koyları keşfetmek kalıyor. Bu hafta size tadını doya doya çıkarabileceğiniz üç tane ücretsiz plaj/koy öneriyorum hemen başlayalım.

KARABURUN AKVARYUM PLAJI

Karaburun merkezinde Karaburun Belediyesi tarafından işletiliyor Akvaryum (İncirlikoy) Plajı. Nefis denizini tarif etmeme gerek yok çünkü zaten mavi bayraklı. 300 metrelik Plaj alanı küçük olduğundan özellikle hafta sonları yer bulmak bir miktar zor ama erken saatlerde gidilirse şans yükseliyor.

Tertemiz ve bakımlı oluşu plajın değerini hayli arttırıyor. Çocuklar ve ailelerin birlikte keyif yapması için biçilmiş kaftan. Tabiki plaja giriş ücreti yok. Ayrıca belediyenin işlettiği tesisten yeme-içme, şezlong ve şemsiye kiralama imkanı da var.

ESKİ FOÇA HALK PLAJI

Eski Foça’nın tüm sokalarına dolan, deniz havasının kaynağıdır. Soğuk ve temiz suyuna doyum olmaz. Deniz kestanelerinin ara ara yoğun olduğu plaja giderken yanınıza deniz ayakkabısı almanızı öneririm. Etrafından öyle çok yemek içme olanağı var ki, ücretsiz plaja sadece deniz malzemelerinizle gidebilirsiniz. Günün her saati keyifli olan bu plajda uzun saatler geçirebilirisiniz. İzmir merkezden, Eski Foça’ya yaklaşık 1 saatlik yolculukla gidebilirsiniz.

EKMEKSİZ PLAJI SEFERİHİSAR

Seferihisar merkeze 8 km uzaklıktaki Ekmeksiz Plajı, soğuk su sevenler için inanılmaz harika bir tercih. Az tuzlu ve berrak suyuyla ormanla iç içe çok keyifli bir plaj. Teos Antik Kenti’nin liman kalıntılarının çevresindeki plaj bu özelliği ile büyüleyici bir ambiyansa sahip. Araçların park edildiği yerden yaklaşık on dakikalık bir yürüme mesafesi ile iniliyor plaja. Giderken yanınıza mutlaka yiyecek, içecek almalısınız.

Hatta uzun süre kalacaksanız, soğuğu koruyan özellikte çanta ya da minik buzluk almanızı öneririm. İçerde büfe ya da tesis olmadığından, taşıyabileceğiniz her şeyi yanınızda götürmelisiniz. Plajı genç, çocuk ve ailelerin çok seveceğine eminim. İzmir’e 52 km uzaklıkta. Yani yaklaşık 45 dk. süren kısacık bir yolculukla nefis bir koya ulaşmış olacaksınız.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

21 Haziran 2021, Pazartesi 15:35
21 Haziran 2021, Pazartesi 09:06
21 Haziran 2021, Pazartesi 07:03
Sıradaki haber yükleniyor...
holder