YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sevgili dünlük, evdeyiz. Ve biliyor musun, evde olmanın güzel yanlarını, her gün biraz daha çözüyoruz. Bir sürü şeyi, başkalarından beklemek yerine kendimiz yapmayı deniyoruz. Hayal ediyor, cesaret ediyor ve çaba sarf ediyoruz. Kendimize koyduğumuz minicik hedeflerin, gelecekte yaşantımıza büyük katkılar sağlayacağından hiç şüphem yok. Her yeni gün, başaracağımıza inanarak uyanmamız çok önemli.

Bu yüzden ben hem size hem de kendime inanıyorum. Her şey yoluna girecek. Üstelik eskisinden çok daha yüksek kalitede olacak yaşantılarımız. Çünkü ilham alıyor ve öğreniyoruz. Ben bu hafta size, Instagramda takip edip, pek çok şey öğrendiğim ve çok eğlendiğim beş hesaptan bahsetmek istiyorum. Seveceğinize inanıyorum...


Melikşah Altuntaş


https://www.instagram.com/p/B8pSSqshBEg/


Şu sıralar evde bize en iyi gelen şeylerin başında yer alıyor sinema. Hal böyle olunca insanların birbirinden en çok istediği tavsiye de, “Ne izleyeyim?” oluyor. Ben Melikşah Altuntaş’ı yaklaşık iki yıldır takip ediyorum Instagram’da. Yazdıkları ile daha önce hiçbir fikrimin olmadığı türlerde filmler izlememe yardımcı oldu.

Sinema anlayışımın zenginleşmesine büyük katkı sağladı. Hem eğlenceli hem de oldukça farklı bir bakış açısı var. Youtube’ta da, “Bantmag: Sinema programı” ve “Bazı nefis filmler” gibi içerikleri de yer alıyor. Takip ederseniz, siz de bu beyefendinin, sinema sanatına dair bilgilerinden pek çoğunu öğrenebilirsiniz.


Tarz meselesi


https://www.instagram.com/p/B9tPze6Bj7T/


Yeşim Halıcı Tan, bize evlerimizi nasıl güzelleştireceğimizi anlatıyor. Daha ne yapsın? Üstelik İzmirli ve inanılmaz yetenekli bir genç kadın. Çay kutusundan saksı, meyve kasasından tabure, mantar nihaleden tablo yapıyor. Ve her birini mümkün olduğunca, atık maddeleri kullanarak, doğaya özenli yapıyor.

Bitki yetiştiriciliği, eski mobilya tamirciliği, balkon güzelleştiriciliği filan hep ondan soruluyor. Siz onu takip etmeye başladığınız anda, “evde neleri değiştirebilirim?” diye düşünmeye başlayacaksınız. Şimdiden kolay gelsin.


Doğu Orcan 


https://www.instagram.com/doguorcan/?hl=tr


Yemek tarifleri ile ilgili önereceğim onca hesap varken, Doğu Orcan’ı önermemin yegane sebebi, karantina sürecinin başından beri, içindeki şefe dur diyememiş olması. Şef değildir ve gastronomi eğitimi almamıştır ama geniş bir yeme içme kültürüne hakimdir.

Dünyanın her yerinde deneyimlediği yemekleri şimdilerde kendi mutfağında pişiriyor. Her yerde bulamayacağınız tarifleri, eğlenceli bir biçimde mütevazı mutfağından paylaşıyor. Onu bazen lahmacun bazen de hiç duymadığınız bir Fransız yemeği yaparken izleyebilirsiniz.


Ozan Sihay


https://www.instagram.com/p/B71PZ-Eh7Xf/


Bana en çok sorulan sorulardan biri de, “Fotoğraf ve videoları nasıl çekiyor ve nasıl düzenliyorsunuz?” Ben bir fotoğrafçı değilim. Kendime kadar çekiyorum. Ama bu konunun bir derya deniz olduğunun da tabi ki farkındayım. İşte tam da bu aşamada, işi profesyonel ellerden öğrenmek için, Ozan Sihay gibi hem işini layıkı ile yapan, hem de bu bilgileri anlaşılır bir biçimde aktaranları takip etmek gerekiyor.

Youtube’da da aynı isimli kanalında detaylı olarak fotoğraf, video ve sinema konusunda içerikler hazırlayan yönetmen Ozan Sihay’ı izleyerek, kendinizi oldukça geliştirebilirsiniz.


Ecem Onaran


https://www.instagram.com/p/B-eyRwMJCIS/


Evet evde lezzetli ekmekler yapıyoruz, sıcacık fırından çıkarıp yiyoruz, ama kışın sonu malum yaz, bunu unutmamak gerekiyor. Ecem Onaran, uzun yıllardır kişisel spor eğitmenliği yapıyor. Kısa süre önce İzmir’den Londra’ya göç eden harika bir genç kadın.

Bazılarınız onu geçen yıl katıldığı Survivor yarışmasından da hatırlayacaksınız. Şu aralar ise hem evde yapabileceğimiz egzersizler hem de sağlıklı beslenme ile ilgili ilham veren paylaşımlar yapıyor. Ecem Onaran’ı takip etmek size harika bir spor alışkanlığı kazandırabilir.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder