Süper güçlerim var

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sevgili dünlük, inanır mısın hala evdeyiz. Bugün 52. günüm. Çalışıp kazanmaya, koşturup yorulmaya kodlanmış bedenlerimiz, kanepe ile yemek masası arasında geçiriyor hayatını. Bazı günler nasıl olduğunu anlamadığım bir biçimde yorgun uyanıyorum. Bu da demek oluyor ki zihinsel yorgunluk bedene de hükmediyor. Baktım evde yapılacaklar da bir bir tükeniyor, acilen süper güçlerimi devreye sokmaya karar verdim.

Yok öyle filmlerde olduğu gibi başka bir gezegende doğmadım, zengileştirilmiş uranyumla filan beslenmedim, annem ve babam da gayet sıradan insanlar. Ancak fark ettim ki böyle olağan üstü zamanlarda huzuru tesis edebilmek süper güç mesela.

Balkonda domatesleri, fesleğenleri sularken, yaprakların üzerinden süzülen su damlalarını izlemek, elinize karışan kokuları, ıslanan toprağın dokusu ve bu işe ayırdığınız sürenin zorunluluk değil keyif olduğunu bilerek yaşamak tam bir süper güç. Ve size harika bir haberim var! Sizlerin de süper güçleri var! Sadece hızlıca keşfetmenizi diliyorum.

PAYLAŞALIM

Paylaşmaya öyle çok ihtiyacımız var ki! Çünkü sadece bizde var olması yetmez. Bazı zamanlar böyledir, herkese eşit değildir hayat. Elde ne varsa, paylaşmaktır onurlu olan. Üstelik miktarının da bir önemi yoktur. Mutlaka sizin içinize sinen bir biçimi vardır. Mübarek Ramazan ayı da çok güzel bir vesile, yardımları artırmak için. Paylaşalım, çoğalsın.

DEĞER VERELİM

Çalışmalarımızın hayatımızın tamamına yayılmadığı bir dönemden geçiyoruz. Vakitsizlikten şikayet ederken şimdi de “nasıl vakit geçireceğim?” derdindeyiz. Ellerimize sunulmuş bu günleri itip kakmak yerine, değer verelim, değerlendirelim. Değerli hissedelim. Her gün şükür ederek uyanmanın, her gece teşekkür ederek uyumanın verdiği mutluluğu hiç aklımızdan çıkarmayalım.

UNUTMAYALIM

Bugünlerin geçeceğini ve belki de çok daha bilinçli ve güzel günlerin geleceğini unutmayalım. Sevdiklerimizi görmeden geçirdiğimiz günlerde, onların hayatımıza kattıklarını yeniden hatırlayalım ve iyi günde, kötü günde kalplerimizin kimlerle birlikte olduğunu asla unutmayalım.

SEVELİM

Sevelim çünkü dünyayı sevgi kurtaracak. Sevmek en kolayı. Sevecek bir şey görmeyle başlar hayat. Annenizin yüzü, çiçeğin gölgesi, uzak bir evden gelen müziğin ritmi, yağmurun şıkırtısı, kalplerin kıpırtısı. Yeniyi bulamazsak eskilerden sevelim. Hayat sevmenin gücüyle güzelleşecek.

İYİ GELECEK

Hep bize iyi gelecek şeyler arıyoruz. Ben kendime liste yapmakta buldum çareyi. Belki siz de denemek istersiniz diye paylaşıyorum.

  1. Uzun süredir görüşmediğin bir arkadaşını ara.
  2. Lisede dinlediğin bir şarkıyı, yeniden dinle.
  3. Kitaplığını düzenle.
  4. Atıkları ayrıştır.
  5. Üç günlüğüne temiz beslen.
  6. Daha önce pişirmediğin bir tarifi dene.
  7. Özür dile, kırdığın birinden ya da kendinden.
  8. Dans et, birkaç dakikalığına.
  9. Daha önce çok güldüğün bir filmi yeniden izle.
  10. Umut etmekten hiç vazgeçme.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

27 Mayıs 2020, Çarşamba 08:42
27 Mayıs 2020, Çarşamba 08:35
27 Mayıs 2020, Çarşamba 07:38
Sıradaki haber yükleniyor...
holder