23 Nisan geliyoor!

18 Nisan 2016, Pazartesi 16:02
AA

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken, nerelerde, ne etkinlikler varmış bir göz atalım...

Tom ve Jerry

Trump Alışveriş Merkezi’nden tüm çocuklara 23 Nisan hediyesi! Çizgi film dünyasının unutulmaz karakterleri Tom & Jerry, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Trump AVM’ye geliyor.

Birbirleriyle sürekli kovalamaca halinde olan ve yıllardır komik maceralarıyla tüm çocukları neşelendiren kedi Tom ve fare Jerry, 23-24 Nisan tarihlerinde Trump AVM’de muhteşem bir sahne şovu sunacak. Tom ve Jerry, çocuklarla dans edecek, oyunlar oynayacak. 

Muhteşem sahne şovları ve hediyeler!

Trump Alışveriş Merkezi’nin çocuk katında kurulacak özel sahnede gerçekleşecek sahne şovu 12.00 – 18.00 saatleri arasında 4 seans olarak yapılacak. Etkinliği izleyen tüm çocuklara Tom ve Jerry posteri hediye edilecek. Ayrıca çocuklara Tom ve Jerry ile birlikte fotoğraf da çektirebilecek.

Tik Tak Sanat

Pera Eğitim, Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Çocuk Akademisi işbirliğiyle, 16 Nisan Cumartesi günü, “Tik Tak Sanat” başlıklı yaratıcı drama atölyesi düzenliyor. Bu atölyelere KeKeÇa grubu da beden perküsyonu tekniği ile eşlik ediyor. Çocuklar yaratıcı drama atölyelerinde oyun oynayarak ve doğaçlama yaparak bir yandan eğlenirken bir yandan da Pera Müzesi’ndeki tüm sergileri ziyaret edebilecekler.  Yaratıcı drama sayesinde çocuklar kendilerini daha iyi ifade edebilme ve müzeyi daha etkili bir biçimde, duyularıyla keşfetme olanağına sahip olacaklar. 

Atölyelerin başında ya da sonunda, Pera Café’de bir araya gelen katılımcılar KeKeÇa grubu eşliğinde, beden perküsyonu da yapacaklar. Ellerin ve ayakların birlikte vurmalı bir enstrüman olarak kullanıldığı, müzik ve hareketin tam ortasında duran beden perküsyonu ile çocuklar bedenleriyle müzik yapacaklar. Bu etkinlikte çocuklar, bedenlerinin farklı bölgelerini kullanarak, hafif dokunuşlarla ses çıkararak nasıl ritim tutabileceklerini öğrenecekler.

16 Nisan Cumartesi / saat 10:30, 14:00 

23 Nisan Cumartesi / saat 11:00, 13:00, 15:00

Pera Eğitim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 16 Nisan Cumartesi günü “Tik Tak Sanat” başlıklı bir atölye ile kutluyor. 7-12 yaş gruplarına yönelik hazırlanan atölyelere katılan çocuklar, yaratıcı drama ve beden perküsyonu etkinlikleriyle müzeyi yaşayan bir mekan olarak deneyimleyecek.

Dünya İçin Hayallerim Var

İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yine binlerce çocuğu ağırlayacak. 4-12 yaş arası çocuklar 11. Çocuk Şenliği’nde “Dünya için hayallerim var” diyerek doğa ile sanatı buluşturacak.

Etkinlik, 19-24 Nisan tarihleri arasında ücretsiz olarak gerçekleşecek. İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenlediği 11.Çocuk Şenliği ile çocuklara “Dünya İçin Hayallerim Var” adlı programı armağan ediyor. Garanti Bankası’nın eğitim sponsorluğu, Ülker ve Faber-Castell’in katkılarıyla 19–24 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen şenliğe 4-12 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak katılacak.

Küçük ressamlar Anıtkabir'de

Anıtkabir Komutanlığı ve İngiliz Ressam Ned Pamphilon,  23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocukları Anıtkabir’e davet ediyor.23 Nisan 2015 Cumartesi günü 12:30’da Anıtkabir’de başlayacak etkinlikte 2-7 yaş grubu çocuklar, kendileri için özel olarak 14mx2m ebatlarndaki tuval üzerinde hazırlanan harfler etrafına rengarenk el izlerini bırakacaklar, daha sonra tuvali devralan 8-14 yaş arasındaki çocuklar, dünyanın önemli bilimsel mesajlarından birisini “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” sözünü Ned Pamphilon ile birlikte kalpler içinde boyayacaklar. Yaklaşık 1.000 çocuğun katılmasının beklendiği etkinlik, “bilimsel” sanat eserinin ve bu eserin ortasında yer alan 2mx2m ebatlarındaki Prof. Dr. Aziz Sancar’a hediye edilecek tablonun tamamlanması ile son bulacak.

Sıradaki haber yükleniyor...