Adını neonlara yazdırdım

20 Nisan 2019, Cumartesi 08:30
AA

Trafik lambası gibi dolaştığını düşündüğünüz insanlar mı var etrafınızda? Metrelerce öteden kendilerini belli ediyorlar mı? Onlara bakarken gözlerinizi kısmak zorunda mı kalıyorsunuz? “İşte bu derde son” demeyeceğim.

Tam tersi buna alışsanız iyi olur. Neon severler daha uzun süre bizimle olacaklar. Cesur Hollywood ünlülerimiz neon konusunda elini korkak alıştırmayanlardan. Hem sokak hem gece stillerine adapte etmiş durumdalar neonu.

Hey sen cesur yürek!

Bu trend insanımızı üçe bölmüş durumda sevenler, sevmeyenler, isteyip cesaret edemeyenler. Sevenler ve sevmeyenler tarafını seçmiş. Cesaret edemeyenleri cesaretlendirecek birkaç öneri verip taraflarını seçmelerine yardımcı olayım. Korkutmayan neon tonlarına yönelmenizi tavsiye ediyorum, mesela mavi.

Limon yeşili ve floresan sarı kadar zorlamıyor. En azından bakan gözünü kısmak zorunda kalmıyor. Seçtiğiniz neon rengi mutlaka beyaz bir parçayla kombinleyin. Beyaz neonun etkisini azaltır. Blazer ceket, jean ve neon bir bluz, altına spor ayakkabılarınızla çabasız, şık ve neon trendini havada kapmış olacaksınız.

Hakkını verin

Yok cesaret etmişken tam olsun diyorsanız bu trendin hakkını veren halini yani baştan aşağı neon bir kombin yapın. Yeterince göz yoran bu kombini, karışık parçalar kullanarak daha fazla yormayın. Çok konuştun “Sen cesaret edebiliyor musun bakalım?” diye soracak olursanız, neon ve siyah birleşimi üzerine iki kıtalık şiir yazarım, ütüne bir akrostiş patlatırım. O risksiz uyumun, o zorlamayan çabasız ve cool duruşun tadı hiçbir şeyde yok be.

Sıradaki haber yükleniyor...