Filtrem kendine kadar var

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bazı insanlar gerçekten photoshop’u keşfetmemeliydi. Özellikle Seda Sayan’ın keşfetmesi, onun camiasında hızla yayılmasına neden oldu. Seda Hanım, kendine ve birlikte fotoğraf paylaştığı herkese, 32 yaş küçültme efektleriyle dalga konusu olmuştu. Garip de bir yaş küçültmek, ilginç bir photoshop, yüze un bulanmış gibi. Oktay Kaynarca’ya yapmıştı bir kere. Oktay Kaynarca, o gün bugündür, kendisini, o fotoğrafta epey beğenmiş olacak ki Seda Sayan’ın photoshop uygulamasını keşfetmiş.

Oktay Bey, Seda Hanım size böyle mi yapmıştı? Hem sizi hem kendini güzelleştirmişti. Peki, siz ne yaptınız? Yalnızca kendinizi gençleştirdiniz, pürüssüzleştirdiniz. Selçuk Yöntem hâlâ aynı, yüzündeki tüm derin çizgiler sere serpe duruyor. Hiç olmadı bu, bencil olmadan sosyalleşin lütfen.

As bayrakları

Bu haftanın en evrensel sosyalleşmesi, “As bayrakları”dedirten bir olayıyla karşı karşıyayız. Rihanna’nın Instagram’da 10 milyon takipçili kendine ait markası Fenty Beauty’nin sayfasında bir Türk gördü bu gözler. Markanın cesaret isteyen yeşil rujuyla, blogger Şeyda Erdoğan muazzam bir fotoğraf paylaştı. Ee bunu gören Rihanna durur mu? Hemen almış bizim kızı, yapıştırmış sayfasına. “Asla sürmem” dediğim yeşil ruj bile gözüme güzel göründü benim şimdi.

Kalbimizin duvarlarında PLATONİK TAKILDIK

İspanyol bir hayran neden evinin duvarlarını Can Yaman fotoğrafıyla donatır? Evin duvarını gördüğümden beri düşünüyorum. Asla mantıklı bir cevabım yok. Evin içi, dışı, dayalı döşeli komple Can Yaman. Hele o Tatlıses çiğ köftelerinin girişinde duran İbrahim Tatlıses kartonetinin aynısının Can Yaman versiyonundan bile var... Beynimin “Görmez olaydım” kısmında bir yerlerde hep olacak bu görsel.

Biz de zamanında çok kişiye hayran olduk, kalbimizin duvarlarında platonik takıldık ama bu artık biraz fazla. Sevgili hayran, sen en iyisi İspanya’da güzel bir nalbur bul. Beyaz boyanı al, kapa şu rezaleti. Kuş yap, çiçek yap, bacası tüten ev yap ama Can Yaman’ı rahat bırak ondan sana hayır gelmeeeeez.

Yazarlarımızdan

12 Ağustos 2020, Çarşamba 07:24
12 Ağustos 2020, Çarşamba 07:21
12 Ağustos 2020, Çarşamba 07:17
12 Ağustos 2020, Çarşamba 07:11
Sıradaki haber yükleniyor...
holder