Su El Roman: Babam gibi bir erkekle karşılaşmayı çok isterim

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rafet El Roman'ın kızı Su El Roman, babasının izinden gitti ve müzik piyasasına ilk adımını attı. 22 yaşındaki Su, 'Jokeria' adını verdiği single'ının heyecanını yaşıyor. Genç şarkıcıyla, hakkında tüm merak edilenleri ve baba-kız ilişkilerini konuştuk.

Müzik dünyasına 'Jokeria’yla hızlı ve etkili bir giriş yaptın. Nasıl başladı müzik maceran?

Kendimi bildim bileli şarkıcı olmak, sahnelerde şarkı söylemek istiyorum. Müzik hiçbir zaman ikinci bir alternatifim olmadı, küçüklüğümden beri tek yapmak istediğim meslek buydu.

Klipte çok iyi dans ediyorsun. Eğitim aldın mı?

İlk dans eğitimimi 'Jokeria’nın klip çekiminden önce aldım. Dans hocam Enes Abdulla çok şaşırmıştı ve klipten sonra da mutlaka devam etmemi söyledi. Böylelikle yeni bir yeteneğimi keşfetmiş oldum.

Hem dans edip hem şarkı söylemek zordur. Uzun vadede bunu hakkıyla başarabileceğine inanıyor musun?

Kesinlikle! Sahne performansımın, enerjik ve izleyenler için eğlenceli olması benim için çok önemli. Bunun için sert ve yorucu koordinasyon derslerini de göze alıyorum.

Müzik dünyasına genç yaşta atılmanın korkularına kapıldın mı hiç?

Beğenilmeme korkusu her sanatçıyı, her yaşında, yaptığı her iş öncesinde bulabilir, ruhu ayakta tutan biraz da bu duygu olsa gerek. Hele de benim gibi yolun henüz başındakiler için. Ama müziğime ve kendime çok inanıyorum. Süper bir ekibim, şahane bir menajerim var. Bu yolda çalışarak her türlü engelin üstesinden geleceğimi düşünüyorum.

Rafet El Roman'ın kızı olarak değil de başka biri olarak doğsaydın yine müzik yapmayı seçer miydin?

Başka bir ailenin kızı olarak doğmuş olsaydım aynı yeteneğe sahip olur muydum bilmiyorum ama hayallerim için her türlü savaşı vermeyi ve emek harcamayı göze alırdım.

Gelecek hayallerinin arasında neler var?

Farklı şehirlerde konserler vermek, sevenlerim ile bir araya gelmek, müziğimle bir hayat kurmak ve müziğimi daha ileri bir seviyeye taşımak hayallerim ve planlarım arasında.

Müzik piyasasına girerken kendine rakip gördüğün genç isimler oldu mu?

Hayır, benim tarzıma ve müziğime yakın olan biri yok bence. Benim yaş grubumda, yetenekli birçok sanatçı arkadaşım tabii ki var. Ama aynı yolda ilerlediğimize inanmıyorum. Benim yolum, kendime özgü…

Aleyna Tilki müziği dinleyicisi değilim

Aleyna Tilki’yi nasıl buluyorsun?

Yetenekli bir sanatçı, genç yaşında çok başarılı işlere imza attı. Bunu kimse inkar edemez fakat ben bir 'Aleyna Tilki' müziği dinleyicisi değilim.

Ünlü bir babanın kızı olarak kameralar önünde geçen çocukluğunu nasıl anlatırsın bize?

Benim gözümde çocukluğum kameralar önünde geçmedi. Anne ve babamın boşanma dönmelerinde hafızalarda yer eden, birkaç görüntü olmuştur ama ben hiçbir zaman çocukluğumun kamera önünde geçtiğini düşünmedim. Biz kardeşimle beraber Almanya’da yetiştik, çok normal bir çocukluğumuz vardı, şan ve şöhretten çok uzaktık. Normal bir okula gittik ve komşu çocuklarından hiçbir farkımız yoktu.

Küçük dokunuşlar günümüzde çok normal

Çocukluk travmaların var mı?

Hayır hiç yok. Çok mutlu ve sevgi dolu bir ortamda geçti çocukluğumuz.

Duru ama bir yandan da iddialı bir duruşun var. Estetik uygulamalara erken yaşlarda başlayan isimler eleştiri yağmuruna tutuluyor. Bu konuya bakışın nasıl?

Genç yaşta yaptırıp sonradan pişmanlık duyulmuyorsa bence hiçbir sorun yok. İnsan nasıl mutlu oluyorsa, hayatını öyle yaşamalı. Tabii ki hayatta hiçbir şeyin abartısı hoş değil ama küçük dokunuşlar artık günümüzde çok normal ve eleştirilecek bir durum değil.

Kendini güzel buluyor musun?

Her insan kendini bazen çok beğenir bazen ise berbat bulur. Ben de öyle hissediyorum.

İlişkide genelde kıskanılan ben oluyorum

Aşk şu an hayatının neresinde?

Aşk her zaman hayatımda. Ben müziğe ve doğaya aşık bir insanım. Aşk aslında her insanın hayatında olan bir şey. Çoğu insan aşkın sadece başka yaşanabileceğine inanıyor ama benim için aşk, hayatta tutkuyla bağlandığım her şey olabilir.

Sevgilini kıskanır mısın?

Hiç kıskanç bir yapım yok, çoğu zaman ilişkide kıskanılan ben oluyorum.

Bir erkeği en itici yapan özellik sence nedir?

Yüksek ego, saygısızlık ve kendini beğenmişlik...

Tek evlilik yapıp ömür boyu o insanla olmak mı istersin?

Doğru kişiyse ve mutluluğu yakaladıysak, tabii ki neden olmasın.

Eskiden cesur olmadığım halde cesurmuş gibi davranırdım

Babana benzeyen bir erkek sende nasıl duygular uyandırır?

Babam çok eğlenceli, zeki ve aynı zamanda çok tatlı bir adam. Onun gibi biriyle karşılaşmayı çok isterim ama onun gibilerinden çok az var bu dünyada.

Nasıl bir baba kız ilişkiniz var?

Küçükken ben babama aşık olan bir kızdım. Arkadaşça bir bağımız var. Tabii ki baba kız saygısını da koruyoruz ama en çok eğlendiğim ve en iyi arkadaşlarımdan biri kesinlikle babam.

Babanı kıskanıyor musun?

Önceden kıskanırdım, artık kıskanmıyorum. Ama babamı koruma amaçlı gözümü yine de hep açık tutarım, bir gözüm hep üstünde yani.

Kendini cesur buluyor musun?

Çocukken cesur biri değildim. Ama bir abla olarak, kız kardeşim ve küçük erkek kardeşimin gözünde güçlü görünmek için cesur olmadığım halde cesurmuş gibi davrandığım çok oldu. Artık gerçekten cesur bir insana dönüştüm. Fikrimi her konuda çekinmeden söyleyebiliyorum, kendimden ve duruşumdan eminim.

Özgürlüğünün kısıtlandığını hissettiğinde tepkin ne olur?

Özgürlük herkes için farklıdır. Benim için özgürlük, maddi ve manevi bağımsızlığı ve kendi isteklerime göre hayatımı yönlendirebilmemi ifade ediyor. Başka bir insanın, hayatıma, neyi yapıp, yapmayacağıma karışmasına hiç tahammül edemiyorum.


https://www.instagram.com/p/B5iZ8CRollP/


Yazarlarımızdan

11 Ağustos 2020, Salı 07:01
11 Ağustos 2020, Salı 07:00
11 Ağustos 2020, Salı 07:01
11 Ağustos 2020, Salı 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder