Dr. Haydar Dümen Başkalarından size ne?
HABERİ PAYLAŞ

Başkalarından size ne?

Erkeklerin cinsellik konusunda kahvede, arkadaş grubunda yaptığı konuşmalar bazılarını üzüyor. Her söylenene aldırmayın. Çünkü herkesin fiziksel gücü, partneri, hissettikleri farklı. Dilin kemiği yok, kimsenin canınızı yakmasına izin vermeyin.

Penisim küçülüyor

30 yaşındayım. Penisimde 2-3 santim küçülme var, ağrı olmuyor. Haftada 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Bir rahatsızlığım var mı, doktora gitmem gerekiyor mu?

CEVAP

Değerli okurum, teorik olarak peniste küçülme olmaz. Doktora gidecek bir durum olsaydı, o kendini belli ederdi. Yani eğrilik, acı ve ağrı duyardın. Bir süre kendi haline bırak. Birkaç ay sonra durumu bana yeniden bildir.

Zevk suyu geliyor

18 yaşındayım. Cinsellikle ilgili en ufak bir konuşma geçtiğinde veya kız arkadaşımla konuştuğumda, hayal kurduğumda hemen zevk suyu geliyor. Acaba bu bir hastalık mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, sağlıktır. İyi bir şeydir.

Beni terk etti

20 yaşında kızım. Geçen yıl biriyle birlikte oldum, kan gelmedi. Sevgilim kan gelmediği için beni terk etti. Evlendiğim zaman eşime ne diyeceğim?

CEVAP

Sevgili okurum, düşünecek bir şey yok. Sadece “Esnek” dersin. Kesinlikle esnek olduğuna inanıyorum. Bu sana doğanın azizliği. Ne iyi ne kötü, komplekse girme.

Adet kanı mıydı?

18 yaşındayım. Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdim. Ondan bir gün önce adet kanamam bitmişti. Biraz kan geldi. Gelen adet kanı mıydı yoksa zar mı yırtıldı?

CEVAP

Sevgili okurum, adet kanıdır diye düşünüyorum.

Vajinası çok geniş

22 yaşındayım. İlişkiye girdiğim zaman hiç zevk almıyorum. Çünkü kızın vajinası çok geniş. Bunun için ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, karar senin. Ya terk ya da devam. Düşün, taşın. Vajinayı terazinin bir kesesine, sevgilini öbür kesesine koy. Hangisi daha ağır geliyorsa onu tercih et.

Hamile miyim?

20 yaşındayım, 3 aydır nişanlımla cinsel hayatımız var. Nişanlım dışarı boşalıyordu. Ama adetim gecikti. Acaba hamile olabilir miyim? Nişanlımın penisinde biraz sperm kalsa beni hamile bırakır mı?

CEVAP

Olabiliyor kızım. Sürprizler yaşanıyor. Burada hep ihtimaller üzerine konuşuyoruz. ‘Zayıf’ diyoruz ama ‘Olmaz’ demiyoruz. Beklemekten başka yapacak bir şey yok. Gerekirse test yaptırırsın ya da ikinci adetini beklersin.

Ağrı başlıyor

18 yaşındayım ve günde 3 kez mastürbasyon yapıyorum. Bazen birkaç gün için bırakmaya karar veriyorum ama 2-3 gün içinde kasıklarım ağrımaya başlıyor. Boşalınca rahatlıyorum. Bu önemli bir sorun mu?

CEVAP

Değerli okurum, o ağrılar meni birikim ağrıları. Organı çok çalışmaya alıştırınca salgılar da ona göre tempoya giriyor. Ve bu tür ağrılar yapıyor. Haftada 3-4’e kendini alıştır. Bu tempo uzun vadede sağlığını korur. Evlendiğinde dengeler sağlanır.

Erken boşalıyorum

31 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğim zaman çok erken boşalıyorum. Bu benim için büyük sıkıntı oluyor. Sevgilim de durumdan şikayetçi. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, alışana kadar böyle devam edecek. Evlilik olunca düzeltiyoruz. Ama bu koşullarda ilaç vererek bir tedaviden beklediğini bulamayacaksın.

Pişman oluyorum

Sürekli ilişkiye girmek istiyorum. Her girişimden sonra da pişman oluyorum. Bu isteği söndürmem mi lazım yoksa ilişkiye girmem mi lazım? Kız arkadaşımla ilişkiye girmek için girişinde bulundum ama memnun olmadı. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, seks niye kötü olsun ki? Kötü olsa sen doğmazdın. İnsanlığın soyu kururdu. Ama her şeyin zamanı var. Mesela erkekleri 12 yaşında askere almazlar. Silah tutmasını bile bilmezler. Sabırlı ol. Kendi dünyanı kur. Aslan gibi bir delikanlı olacaksın ama sabır lazım.

Gebe kalmaz değil mi?

20 yaşındayım. Defalarca cinsel birlikteliğim oldu. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Sevgilimin vajinasının üzerine boşalıyorum. Hamile kalmasından korkuyorum. Bir yandan da “Sevgilim bakire, gebe kalmaz” diye düşünüyorum.

CEVAP

Değerli okurum, bakirelik gebe kalmaya engel değil. Vajinanın girişindeki kızlık zarı zaten ortasından delik. Çünkü rahimden gelen adet kanı oradan dışarı boşalıyor. Yani nehir düşünün. Kızılırmak mecrasında akıyor. Denizden de bir balık içeri doğru yüzüyor yani sperm. Bu nedenle dikkatli olun. Gebelik her zaman olabilir.

Zarım bozulur mu?

18 yaşındayım kızım. Haftada en az 5 kere mastürbasyon yapıyorum. Yapmak istemiyorum ama engel olamıyorum. Sizce sakıncası var mı? Zarıma zarar gelir mi?

CEVAP

Kızım, mastürbasyonu haftada 3’e indir.

Gebe miyim?

22 yaşında kızım. Bir yıldır erkek arkadaşımla düzenli birlikte oluyoruz. Bir kez o korunmadı. O gün sevgilimden bir sıvı geldi. Bu hafta adet görmem gerekiyor ama hiçbir belirti yok. Sizce hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, bilinmez, kapalı kutu. Elbette yakında Pandora’nın kutusu açılacak, 15 gün sonra bir gebelik testi yaptırırsın. Umarım o kutudan bir ak güvercin çıkar. Yani gebe değilsin anlamında. Ama bir atmaca çıkarsa, bu konuda ne yapacağınıza karar verirsiniz.

BÖYLE SORU YOK!

Benimki 15-20 dakika sürüyor

Arkadaşım tamamen isteğine bağlı olarak boşalıyormuş. Bu da 3-5 saati buluyormuş. Ben ne kadar uzatırsam uzatayım 15-20 dakika sürüyor. Acaba bende mi sorun var?

CEVAP

Değerli okurum, “15-20 dakikayı yakaladım” diyorsun, bu o kadar ideal bir süre ki erkekler ve kadınlar böyle bir performansa neler vermezdi. Ama arkadaşın birkaç saat sürdürüyormuş. Nesi güzel bir türlü anlayamadım. Koşuya çıkmış, bunun adı maraton.

40 kilometre koşacak ama yarı yolda da yorgunluktan “Aman şu bitse” diye kendisini zorlayacak. Sen bunun nesine heveslendin? Kolay mı maraton koşmak? Ya kadın? Üzerinde bir çuval yük. O da bitse diye dua ediyordur. Önce aklınıza, doğaya ve kendinize güvenin. Sonra arkadaşlarınızın palavralarına gülüp geçin.

GÜNÜN SORULARI

Çok rüya görüyorum

Çok rüya görüyorum. Mastürbasyon yapmıyorum, bıraktım. Spor yapıyorum. Ne yaptıysam bu rüyaları engelleyemiyorum. Üç gece arka arkaya olduğu oluyor. Haftada 2 ila 4 arasında değişiyor. Bir sorun var mı?

CEVAP

Geçti geçti ne geçti? Toprak geçti. Toprak geçmez, ne geçti? Su geçti. Su geçmez, ne geçti? Hava geçti. Bildin, hava geçer. Öyle bir hava gelir ki poyrazı üşütür, karayeli düşündürür. Hortum ise siler süpürür. Yani muhabbettimiz hava civa. Oğlum, demek ki yaşının getirdiklerini yaşaman gerekiyor. Arada bir mastürbasyon yaparsan sorun olmaz, sen her şeyi rüyalara bırakıyorsun.

Bende fazlası olmuyor

26 yaşındayım. Arkadaşlarla konuşurken günde aralıksız 3-5 kere boşaldıklarını söylüyorlar. Ben ise 1, bilemedin 2’de kalıyorum. Bende mi sorun var yoksa arkadaşlar abartıyorlar mı?

CEVAP

Değerli okurum, hadi iyisin iyi. Komşunun bahçesindeki elma, armuta bakacağına, kendi bağındaki üzümleri topla. Ona gözün gibi bak. Ama içine sindiremiyorsan “Yahu bu akşam ben 5 kere birleştim” de. Önce inanmayacak, kanmayacaklar. Onların da içlerine bir şüphe düştü. Bizim niye 3, onun 5 diyecekler. Hayalin kadar saldır ama ipin ucunu kaçırma. Yavrum, çoğunuz aynı denizde kulaç atıyorsunuz, 3 kuruşluk işi 5 bine satıyorsunuz. İnsanları da birbirine katıyorsunuz.

GÜNÜN SÖZÜ

Kırgınlığın süresi yarattığı silinmez izlerle orantılıdır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder