Bekleyin, ısrarcı olmayın

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlk geceden sadece kadınların korktuğu düşünülse de erkekler de korkar. Tecrübesiz erkek için o an kabusa dönebilir. Çünkü heyecandan, korkudan sertleşme bozukluğu yaşanabilir, tıpkı kadın gibi erkek de kendini hazır hissetmeyebilir. Bekleyin, asla ısrarcı olmayın.

Hamile kalır mı?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim, kan gelmedi. Kız daha önce kimseyle ilişkiye girmediğini söyledi. Kızlık zarı esnek mi? Bir de ben istemeden boşaldım, sevgilim hamile kalabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarı esnekti, bu bir. Oranı çok düşüktür ama kız gebe kalabilir, bu iki. Üçüncü ihtimal ne? Bunu bilene aşk olsun. O ihtimal senin elinde. Akıllı, dikkatli ve vicdanlı olursan yolun açık olsun. Dert edecek bir şey kalmaz.

Kanadı mı?

18 yaşında kızım. Tuvalete gittikten sonra vajinamı çok sert siliyorum. Bir gün 2-3 damla kan geldi. Zarım kanamış olabilir mi?

CEVAP

Böyle bir şey olamaz çoçuğum. Ama sertlikten de vazgeçsen iyi olur. Yumuşak, sevecen olsun daha iyi olur.

Kendimi tutamıyorum

23 yaşında kadınım. Sık mastürbasyon yapmak psikolojimi bozar mı? Birden aklıma geliyor, kendimi tutamıyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, biraz azalt. Mastürbasyonu yapman doğaldır, olabilir. En azından dış, yabancı ve tehlikeli ilişkilerden seni korur. Ama çok da kafana takma.

Sertleşmiyor

27 yaşındayım, 1 aylık evliyim. Karımla henüz ilişkiye giremedim. Bunun sebebi de penisim. Çünkü sertleşme olmuyor. Tam ilişkiye girecekken sönüyor. Cinsellikten soğudum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, birçok erkeğin başına gelir böyle şeyler. Heyecan, önyargılar olayı tetikler. Kadının korkusu ve rahat duramaması da üzerine tuz biber eker. Bir süre daha birbirinizi kırmadan deneyin. Sonuç alamazsanız kesin çözümü var. Kesinlikle birbirinizi incitmeyin, ricam bu.

Yatakta zevk almıyorum

45 yaşında, 23 yıllık evli, 2 çocuk annesiyim. Eşimle yatakta hiç zevk almıyorum. Eşim beraber olmak istiyor ama zevk almadığım için beraber olmak istemiyorum. Çok tartışıyoruz. 4 aydır beraber olamıyoruz. Boşanmanın eşiğine geldik.

CEVAP

Sevgili okurum, sanırım olaylar ayrılık yolunda gelişecek. Bir ölçüde eşinin hakkı var. Ama senin de zorla bir olaya katılman, ruhuna ve etine ihanet. İleride ne olacak? Yeni bir evlilik için ne düşünüyorsun? Bütün bunların hesabı yapılmalı. Ama pişmanlık duygusuna kapılmamak için yetkili bir uzmandan da bazı tavsiye ve bilgiler alınmalı.

Kızlık zarı dikilir mi?

21 yaşındayım. Geçenlerde kız arkadaşımla ilişkiye girdik, 1 avuç kadar kan geldi. Kızlığının bozulduğunu anladım. Acaba bu kızlık zarının dikilmesi mümkün mü?

CEVAP

Değerli okurum, mümkün de sen mi diktireceksin? Diktirince vicdan azabından mı kurtulacaksın? Dikilmişi kız diye birilerine mi yutturacaksın? Zar dikildiğinde kaynak yapılmışcasına birbirine kaynayıp eski haline döneceğini mi sanıyorsun? Gerdek gecesinden en fazla 1-2 gün önce dikilen zarların sadece dikilen iplik yerlerinden kan gelir. O zamana kim öle, kim kala.

Hiç istek yok

28 yaşında kadınım, 9 aylık evliyim. Eşimle ilişkiye giremiyorum. İçimde hiç istek yok. İlişkiye hazırlanırken çok kasılıyorum, korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili kızım, tedavi olmalısın. Adını koyduk. Bak ben söylemeyeyim, sen söyle. Duyamıyorum, bir daha söyle. Evet, evet vajinismus.

Cinselliğe yanaşmıyor

19 yaşındayım. Haftada 6-7 kere mastürbasyon yapıyorum. 2 yıldır kız arkadaşım var. Artık onunla cinsellik yaşamak istiyorum ama buna yanaşmıyor. Acaba beni sevmiyor mu?

CEVAP

Değerli okurum, anlattıkların senin kararın. Kız arkadaşının da kararı, dünyası, hayat görüşü ve beklentileri var. Bunları bozmaya hakkın yok. Her şeyinle kendini çok iyi tanımladın. Kızın seni sevdiğine inanıyorum. Ama evliliği düşündüğünü sanıyorum. Bu nedenle onun duygularına saygı duy. Önünüzde yıllar var. Kızın ayağını kaydırma.

Cinsel organım küçük

20 yaşındayım. Penisimin küçük olduğunu düşünüyorum. Cinsel organımın boyu 10 santim. Bu yüzden hiç ilişkiye girmedim. Acaba büyüme imkanı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, ameliyatla 1-2 santim büyür. Ama hangi doktora da gitsen “Gel hemen büyütelim” demez. İlk söyleyeceği söz “Bu penis yeterlir” olur. Ben de öyle söylüyorum. Kız arkadaşlarınla duygusal ilişki kur. Ruhunu geliştir. İş ona kalsın. İleride o kendi yolunu bulur. Büyük bir ihtimalle mutlu da olur.

Çözümü var mı?

25 yaşındayım. Cinsel ilişkiye çok istekli olduğum halde erken boşalma sorunum var. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, evliysen ya da evlilik koşulların varsa erken boşalma tedavi edilebilir. Tabii ki gereken öneri ve ilaçları alman için de uzmanla bire bir karşılaşman gerekiyor. Elden gelen yapılır.

Ama boyu yetersiz

19 yaşındayım. Penisimin boyu bana yetersiz geliyor. Kız arkadaşımla ilişkiye girmekten çekiniyorum. Bu bende güvensizlik yaratıyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, eğer kiloluysan, kasık yağı birikimin varsa, penis 1-2 santim içeride kalır. Ama 10 santimlik penis işlevini görür. Seni de, eşini de mutlu eder. Yumurtaların ve kıllanman normalse kendini normal kabul et. mutlaka bir seans doktora gidilmeli.

BÖYLE SORU YOK: Benimki iş görmüyor

18 yaşındayım, ne zaman ilişkiye girmeye kalksam cinsel organım iş göremez hale geliyor. Sebebi nedir?

CEVAP

Vah benim yeni yetme okurum, bırak şu cinsel organı. Ona gelinceye kadar sırada daha pek çok şey var. Söyle bakayım, gece rüyalarında ne görüyorsun? Mastürbasyon yapıyor musun? Yanıtın da hemen geldi “Evet” diyorsun. İyi, haftada 1-2 yapıver. Senin ufaklığın gönlünü al. Üstelik antrenmanlı da olur.

Tabii ki o işleri yaparken kızları düşün, başka şeyler düşünme. Senin oğlan biraz soylu. Öyle duygusuz ilişkilerden korkar tabii. Peki ilişki yeriniz nerede? Oğlum, ilk ilişkiler, ilk heyecanlar, ilk korku durumlarında böyle olur, dert etme. Yavrum, her şey zamanında yapılmalı ve kurallara uyulmalı.

GÜNÜN SORULARI

Orgazm olamıyor

Sevgilimle mutluyuz, cinsel ilişkiden çok keyif alıyoruz. Ama kız arkadaşım orgazm sorunu yaşıyor. Bir süre sonra vajinasında kuruluk oluyor. Bize yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Değerli okurum, olayım da nasıl olayım? İlaç desen, buradan isim vermiyoruz. Değişik yöntemleri açık açık yazamıyoruz. Kızların orgazm sorunu yaşama oranı yüksek. Yani diyorum ki, bir gün evlendiğinde alsan eşini yanına. Gitsen bir uzmana, otursanız karşısına. Hem bilimsel hem estetik ve insani boyutta gereken tedaviyi görseniz, hayatın tadına vararak mutluluğa erseniz. Demek ki yavrum, biraz sabır gerek.

Büyütülemez mi?

23 yaşında, 1.85 boyundayım. Kilom da ideal. Penisim 10 santim. Bu yaşıma geldim ama cinsel ilişkim olmadı. Penisim büyütülemez mi?

CEVAP

Değerli okurum, diyelim ki penis hiç büyümeyecek. Sen hayatını 10 santimlik organa mı adadın? Beynine, enerji ve gücüne orkestra şefinin elindeki çubuk gibi bu 10 santimlik organ mı yön verecek? Seni sevecek kadın bulursun. Evlilik santimle ölçülmüyor bu bir. İkincisi, sadece ameliyatla 1-2 santim büyüyor. Karar verirsen büyük bedel ödeyeceksin. Sonunda çıkan boyuta bakıp “Ya bunun neresi büyüdü?” diyeceksin.

GÜNÜN SÖZÜ

Beyin hayalle beslenirken peynir ekmek damağa bal börek gelir. H.D.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder