Bir koltukta iki karpuz

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gençler, damarlarında akan kanın etkisiyle hızlı davranıyor, ümit verip kızları kandırıyor. Sonra gönlü başkasına kayıyor. Beyler, kimsenin kalbini kırmaya hakkınız yok. Aklınızı başına alın. Sevmek özen ve yürek ister. Gönlünüz geniş olabilir ama unutmayın, bir koltuğa iki karpuz sığmaz.

İlişkiye girmek istiyorum

18 yaşında kızım. Sevgilimle ilişkiye girmek istiyorum. Ama hamile kalmak istemiyorum. Ne olur bana yol gösterin.

CEVAP

Sevgili okurum, gel gidelim doğum kontrol merkezine.

1) Gebe kalmamanın en iyi yöntemi birleşme yapmamaktır. Daha çocuksun, vallahi baban döver, anan da yolar seni.

2) Gözlerini kaydırma. Gözümün içine bak. Gebe kalmak istemiyor musun? Kolay. Sevgilinle yalnız bir yerde buluşma. Buluşursan üzerindekileri çıkarma. Erkeğe bir metreden fazla sokulma.

3) Kot pantolonunu sıkıca giy. Çift kemer bağla. Kemere de bir kilit tak. Anahtarı da evde unut. İşte gebeliği önledik. Hadi bakalım geçmiş olsun, bir kızımızı kurtardık.

Başım ağrıyor, neden?

35 yaşındayım. Evli, 4 çocuk babasıyım. Özel bir şirkette şoförlük yapıyorum. Haftada bir bazen de 2 kez eşimle ilişkiye giriyorum. Ama ilişki sırasında bende inanılmaz bir baş ağrısı oluyor? Bu son zamanlarda daha sık oluyor.

CEVAP

Değerli okurum, önce bir tansiyonu ölçtür. Eğer normal çıkarsa boyun ve kafatası kaslarının kasılması ile ilgili bir sorun olabilir. Rahatlatıcı sinir ilaçları ile kas gevşeticiler alabilirsin. Zararsız olanları eczane sana verebilir. Birleşmeden 1 saat önce birkaç deneme yap bakalım. Sonuç alamazsan yine benim haberim olsun.

Nasıl olacak?

20 yaşındayım. Geçen yıl kız arkadaşımla çok da ileriye gitmeden birkaç kez birlikte olduk, kan da gelmedi. Şimdi bana mesajlar atıyor. Benim de evliliğe giden bir ilişkim var. Ne yapacağımı bilmiyorum.

CEVAP

Değerli okurum, ne yapacaksın bir koltuğa iki karpuz sığmazmış. Her sıkıştığımız yerde atalarımızın sözlerini dinlesek yolumuz aydınlanır. Tabii ki evleneceksen, o yoldan ayrılmayacaksın. Kızın mesajlarını da reddedeceksin. Gelmiş geçmiş bir macera.

Kasıklarım ağrıyor

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmeyince kasıklarım ağrıyor, bu normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, ağrıların normaldir. Oradaki iç kas ve dokuların spazmından kaynaklanır. Bu senin elinde değil. Boşalınca geçer.

Hamile miyim?

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla prezervatif kullanarak ilişkiye girdik ama içimde kaldı. Prezervatifi çıkardığımda içinde çok az sperm vardı. Sizce hamile olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, bir ihtimal. Ben ne diyeyim? Ama o ihtimal de çok yüksek değil. Bari seni böyle teselli edeyim.

Dayanamıyorum

25 yaşındayım. Kız arkadaşımı görünce dayanamıyorum, hemen ilişkiye girmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bugüne kadar ne yaptıysan onu yapacaksın. Her dayanamayan ilişkiye girse sokaklar mezbahaya döner. Eğer bu kızla evleneceksen otur, konuş, anlaş ve söz ver. Sözünden dönme. O da istiyorsa buyrun yol sizin. O istiyor ama sen evliliği düşünümüyorsan bu konuyu 2-3 kez düşün. Hesap kitap yap, karar ver. Vicdanının sesini de unutma.

Memelerim çok büyük

18 yaşındayım. Benim memelerim kızlar kadar büyük. Eskiden bu kadar rahatsız olmuyordum ama şimdi duyduklarım yüzünden toplum içine çıkamaz hale geldim. Ne yapabilirim?

CEVAP

Okurum, estetik operasyonunla küçülüyor. Başka bir yöntem yok. Zamanı gelince biraz da paran olunca o dertten kurtulursun.

Ayrılmak istiyor

22 yaşındayım. İki yıldır kız arkadaşımla birlikteyim. İlişkiye girmek istedik ama kız benim penisimin çok büyük olduğunu söyledi. Bu yüzden benimle ilişkiye girmek istemiyor. Oysa ben son derece ciddiyim. Benden ayrılmak istiyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, bu kızın sorunu. Ama soruyu sen soruyorsun. Bu durumda her kim olursa olsun, alacağı malı, meyveyi, kumaşı ölçer, biçer, tartar, düşünür, hayaller kurar. Ona göre alır. Sen ne diye zorluyorsun? Bir gün biri çıkar, o da seni tercih eder, mutluluk da böyle yakalanır, zoraki olmaz.

Beni boşayacakmış

35 yaşında, evli ve bir çocuk babasıyım. Penisim ince ve testisler çok küçük. Eşim ona yetmediğimi ve tatmin olamadığını söylüyor. Bu konuya bir çözüm getirmezsem beni boşayacakmış. Hocam bir de hayaları olmayanın çocuğu olmazmış, doğru mu?

CEVAP

Değerli okurum, çocuğun olduğuna göre yumurtanın fonksiyonları yerinde. Eşin bahane bulmuş, üzerine gidiyor. Karının gerek psikolojik gerek öteki tahrik odaklarını da keşfederek cinselliği bir bütün içinde ele almak gerekir. Ona göre teknikler öğrenirsen bu iş çözülür.

Ayrıca bazı yardımcı gereçler de devreye sokulabilir. Amaç yuvanın dağılmaması ve mutluluk ise, çocuk da bu mutlu yuvada büyüyeceğine göre dört duvar arası ilişkilerinizi aranızda anlaşma koşuluyla lehinize çevirebilirsiniz.

Kısır olur muyum?

18 yaşında kızım. Yaklaşık 2 yıldır mastürbasyon yapıyorum. İleride kısır olur muyum?

CEVAP

Sevgili okurum, olmazsın, merak etme.

Korkuyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla yüzeysel bir şeyler yaşıyoruz. Sevgilim ilişkiye girince canının yanmasından korkuyor. Evlendiğimizde de aynı sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, hem kızı hem kendini koru. Hele bir evlenin bakalım. Ben ne desem boş.

BÖYLE SORU YOK!

Boşalamıyorum

23 yaşındayım. Kız arkadaşımla 1.5 yıldır ilişkiye giriyor, boşalamıyorum. Partnerim kendi zevk alıncaya kadar memnun fakat sonrasında isteksiz. Ben mutsuzum. Kiloluyum, etkisi var mı? Ne yapmam gerekir? Bir de penisim 15 santim, zayıflarsam uzar mı?

CEVAP

Değerli okurum, bunlar pandeminin etkileri sanırım. Senin de sorununun buna bağlı olduğunu sanıyorum. Bu dönemde ev gezmelerine ara verin. Kız arkadaşın biraz dinlensin. Sen de kilon konusunda bu dönemi avantaja çevir.

Canım neden şikayet ediyorsun ki birçokları kıt kanaat diye şikayet ederken sen piyangoyu bulmuşsun. Ancak cinsellik boy ya da sayı değildir. Kızı oyalama, onun da idealleri var. Bu yol zaten çizilmiş. Bize uğurlu olsun demek kalmış.

GÜNÜN SORULARI

Sertleşmiyor

21 yaşındayım. 45 gün önce penis pompası kullanmaya başladım. 15 gündür kullanmıyorum, birden isteksizlik ve sertleşme sorunu ortaya çıktı. Nedeni nedir?

CEVAP

Değerli okurum, penis pompası senin neyine gerek? Pompayı bir kenara at, beyninin pompasını çalıştırmaya bak. İşte bu zordur. Haklısın ama pompa konusunda zerre kadar haklı değilsin. Penis pompası penis boyutunu değiştirmez. Artık dilimde tüy, kalemimde mürekkep bitti. Bas bas bağırıyorum değerli okurum.

Erken boşalıyorum

21 yaşındayım. Kız arkadaşım ile kaç kez cinsel ilişiki yaşadık, hemen boşalıyorum. Bir yıldır Kegel egzersizi yapıyorum, bir şey değişmedi. Evlenmemize 3 yıl var. Eşimi mutsuz edemem. Çok mastürbasyon yapardım, ondan mı?

CEVAP

Acele etme okurum, çok mastürbasyon yapmanın yaratacağı zorlukları bu köşemizden sürekli paylaşıyorum. Kendinizi mastürbasyona programlayarak, karşı cinsle temasa geçişte adaptasyon güçlüğü yaşıyorsunuz.

Erken boşalma da bunun bir diğer olumsuz getirisi. Uzun yıllar cinsel hayatını ve mutluluğunu engelleyecek bu problem için psikiyatri uzmanından randevu almanı öneririm, zira çözümü var.

GÜNÜN SÖZÜ

İhanet aşkın kumarıdır, altında aile kalır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder