Bu işin ilacı sabır

28 Kasım 2014, Cuma 05:00
AA

Orgazm hangi yaşta olursa olsun kadınlar için sorun. Kocasını sevse de, ilişkiden zevk alsa da orgazmla tanışamıyor. Bu duruma hem kadın hem de erkek çok üzülüyor. Kendinizi hırpalamayın. Çünkü bu işin ilacı sabır...

Tam sertleşme olmuyor 44 yaşındayım, yeni evlendim, karım 30 yaşında. Sevişme sırasında problem yok ama cinsel ilişkiye geçince cinsel organım sertliğini kaybediyor. Bana yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Değerli okurum, erkek cinsel organının sertleşmesi iradeye bağlı olmadığından panikliyorsun, korkuyorsun ya da bir psikolojik mekanizma onun ibresini bozuyor. Önemli olan bu gibi durumlarda penise gelen damarların açık mı kapalı mı yoksa gelen kanı sifon tutuyor mu tutmuyor mu ölçümü. Bu ölçümleri yaptırıp bildir ki sizi mutluluğa ulaştıralım.

Neden orgazm olamıyor?

22 yaşındayım ve kız arkadaşımla yaşıtız. 7 aydır ilişkiye giriyoruz. Ama kız arkadaşım zevk almasına rağmen orgazm olamadı. Penisim 15 santim. Yoksa penisim yeterli değil mi? Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, her şey normal ve yolunda. Zaman kız arkadaşının lehinde çalışacak. Orgazmı da öğrenecek, kadınlığını da yaşayacak. Biraz sabretsin. Sen de aslan gibi delikanlısın hiç merak etme.

Sevgilimi reddetmek istemiyorum

Sevgilimle ilişkiye girdik ama çok acı çektim. Erkek arkadaşım tekrar ilişkiye girmek istiyor. Onu geri çevirmeyi istemiyorum. Acının azalması için ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, doktora gitmen, yöntem öğrenmek lazım. Acıların yer etmemesi, cinsel soğukluk yaratmaması için bunu mektupla değil, bire bir uzmanına giderek çözmen gerekiyor.

Kızın elini tutunca hemen sertleşiyor

17 yaşındayım. Sevgilimle el ele tutuşunca sertleşme oluyor. Bu sorun mudur yoksa doğal bir şey mi?

CEVAP

Daha ne istiyorsun be oğlum? Mekanizma otomatik çalışıyor, bırak fukarayı ne isterse onu yapsın. Fazla karışma, yolunu şaşırtma.

Penisim uzar mı?

19 yaşındayım. Bugüne kadar 7 kez ilişkiye girdim ama penisim 9 santim. Bundan çok rahatsız oluyorum. Sizce boyu uzar mı? Ne yapmak gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, diyelim ki uzar. Varsa kilonu azalt. Senin altı dokuzluk tabanca da tıkır tıkır işlemiş. Bilmem ne istiyorsun, ne bekliyorsun? Psikolojini bozma, karizmanı ve kariyerini kazan. Aşk evliliği yaparsan 9 santim penis yeter de artar bile.

Erken boşalıyorum

18 yaşındayım. Mastürbasyon yapınca çok erken boşalıyorum ve penisim eskisi gibi sertleşmiyor. Acaba neden?

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyon alışkanlığının böyle pürüzleri var. Yani eline bir kılıç, kalkan al, karşında düşman yok. Salla kılıcı, bakalım nereye kadar dayanırsın? Bu nedenle her şey orta çizgide olmalı.

Masajla cinsel organım büyür mü?

İnternetten tanıştığım kızla ilişkiye girecektim. Kız penisimi küçük buldu, vazgeçti. Cinsel organım 13 santim. Arapların masaj yaparak büyüttüklerini okudum. Bu masaj nasıl yapılır?

CEVAP

Yavrum, bir masaj var ama bunu aklına yapmak lazım. Anlayamadığım kız bunu nasıl gördü? Bire bir gördüyse bir şey demem ama senin ölçülerine göre hayal kurduysa tabii ki küçük gelir. Ama Haydar Hocan da bu boya normal der. İster kıza inan ister bilime yani bana. Amma asla Arapların masajına inanma. Böyle bir olay yok.

Kızlık zarı bozulur mu?

17 yaşındayım, kız arkadaşımla kıyafetlerimiz üzerimizdeyken sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Acaba kızlık zarına bir şey olur mu?

CEVAP

Olmaz okurum. Niye olsun? Yani dışarıdan içeriye doğru zorlanmazsa sorun çıkmaz.

Kız bisikletten düşmüş

Kız arkadaşım küçükken bisiklet kazası geçirmiş ve kan geldiğini görmüş. Bekaretini kaybettiğinden şüpheleniyor. Acaba böyle bir şey mümkün mü? Yoksa beni mi kandırıyor?

CEVAP

Yavrum, sen kafayı yersen bir şey olmaz. Giderler bir doktora yani ustaya düzelttirirler. Ya ben kafayı yersem? O duruma geldim. Neredeyse tüm kız çocuklarına bisikleti yasaklama durumuna gidecek aileler. Yok böyle bir şey. Kız seni neyine kandırsın ki?

Ya sevgilim daha önce ilişkiye girdiyse...

22 yaşındayım, kız arkadaşım 20 yaşında. İlk ilişkide kan gelmedi. 3’üncü ilişkide kan geldi. O kan, kızlık zarından geliyorsa neden bu kadar geç yırtıldı? Kızın daha önce ilişkiye girmediğinden emin olmak istiyorum.

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarının da keyfi var, zamanı var, kuralları var. İşlem sırasında senin temponun da bu konuda rolü var. Ufak bir sert ya da eğri hareket zarı kanatabilir. Kanamışsa kanamıştır. Bir de kızın namusundan şüphelen. Yani sen lekelersen bir başkası mı temizleyecek? Ayıp ya.

HER YOLU DENEDİK AMA...

2 aylık evliyim, eşimle her yolu denedik. Ama bir türlü ilişkiye giremiyorum. Ne yapmalıyım? RUMUZ: AÇMAMIŞ GÜL

CEVAP

Sevgili okurum, adı sanı belli, gerdek gecesinin korkulu rüyası, bazı kadınların baş belası bir sorun olan vajinismusla karşı karşıyasın. Akıl yoluyla, teknikle, nasihat ve çeşitli ilaçlarla düzelmeyen bir sıkıntı, beyinde bir saplantıya yakalanmışsın. Aslında organda bir bozukluk yok. Korkudan kaynaklanan bir irade kilitlenmesi yaşıyorsun. ‘Her derdin bir şifası var’ der eskiler. Bu derdin de şifası yani tedavisi var. Şifa varsa dert kalkar, yol kalır. O yolu biliyorsunuz, kolay gelsin.

KİMSE BENİMLE BİRLİKTE OLMUYOR

19 yaşındayım, penisim büyük. Kimse benimle ilişkiye girmek istemiyor. Bu durum psikolojimi bozdu. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ne olacak bu haliniz? Büyüğünden psikolojiniz bozuluyor. Küçüğünden komplekse giriyor, umutlarınız ve kendinize güveniniz yok oluyor. Eğer tümü hep aynı tip olsaydı bana göre onun da karizması yok olurdu. Sorun sizin değil, partnerinizin sorunu.

Bu durum ayak ve ayakkabı benzetmesine uyar. Ayak büyük, ayakkabıya uymuyorsa, o ayakkabıyı giyemezsin ve çıplak kalırsınız. Ayakkabı ayağınıza büyükse, onu giyer, ayağınızı taştan, soğuktan ve de yalnızlıktan kurtarırsınız.

Öyleyse nedir bu hep büyüklük derdi? Bari bu mantığa uyun, küçük müçük diye moralinizi bozmayın. Büyükler için de reçete: İdareli kullanın.

BİR KERE İLİŞKİYE GİREBİLİYORUM

Sevgilimle 6 aydır ilişkimiz var. Eskiden günde 4-5 kez ilişkiye girerken şimdi ancak 1 kere birlikte oluyoruz. İsteğim var ama sertleşme yok. Sizce neden böyle oluyor

CEVAP

Yaş kaç, değerli okurum. Delikanlısın. Demek ki kanının ateşine uymuş, işin buymuş gibilerden varsa yoksa ilişkiye soyunmuşsun. Dün annen işinin çokluğundan 3 gün üst üste kıymalı böreği önüne koyunca nasıl isyan etmiştin!!!

Etme bulma dünyasıdır bu. Seninkinin huyu da sana çekmiş. ‘Sarı öküzün yanında yatan ya huyuna ya tüyüne çekermiş.’ Birbirinizi bulmuşsunuz. Öyleyse birbirinizin kıymetini bilin, şimdiki çektiklerinizi ileride çekmeyin.

Sorunun yok, şımarıklığın var. O da geçer ya! Bu kadar dinlenmesine paniklersen ileride emekliye ayrılmasına ya da istifa etmesine ne diyeceksin?

14

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.