Bu işte erkeğin rolü büyük

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kadınların orgazm sorunu malum. Ama orgazmın sadece kadınla ilgili olmadığını unutmayın. Çünkü ilişkide erkeğin rolü çok önemli. Kadına yaklaşımı, ilişkinin süresi, ustalık orgazmı etkiler. Kadın biraz sabırlı olmalı ve fantezilerini devreye sokmalı.

Neden patlamadı?

22 yaşında kızım, 5 aydır düzenli olarak sevgilimle ilişkiye giriyoruz. Kızlık zarım patlamadı. Sizce neden? Bir kadın doğum uzmanına gitmeli miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, diyelim ki doktora başvurdun. Ne diyecek sana?

A) Kızlık zarın esnek.

B) Biraz zedelenme var. Kan geldiyse yırtıldı. Bu belirtilerin dışında başka seçenek yok ki. Sen A şıkkına giriyorsun. Hepsi bu kadar.

Mantar mı var?

27 yaşındayım. Nişanlım da 22 yaşında. Sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Nişanlımda ıslanma olunca vajinasından korkunç bir koku geliyor. İkimiz de bu durumdan rahatsızız. Acaba mantar mı var? Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, ben de senin gibi düşünüyorum. Nişanlın mutlaka uzman hekime giderek mantar ya da başka nedenle olan bu kokulu akıntıyı tedavi ettirsin. Sonunda kendi sağlığını da zorlayabilir. Başka riskler yaratır. Tedavi olunca da ortada hiçbir şey kalmaz. Her şey düzelir.

Neden böyle oldu?

Günde 3 defa mastürbasyon yapıyordum. Şimdilerde 1’den fazlasını yapamıyorum. Ne kadar uğrasam da bir türlü olmuyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, tedavinin kuralını senin organ koymuş, “Yeter, ne halin varsa gör” diye sana mesaj vermiş. Çok iyi yapmış. Aferin ona. Gizli mesajı sen almadın, ben söyleyeyim. Üç hafta istirahat. Üç haftadan sonra haftada 3 mastürbasyon. İşte sana düzen. Gerisine karışma.

Eskisi gibi değilim

Sevgilimin daha önce bir ilişkisi olmuş. Biz yakında evleneceğiz. Bu konuyu öğrendiğimden beri ona eskisi gibi davranamıyorum. Ama vazgeçemiyorum da. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, insanların boşluk anları olur. Ruh sağlam olduğu sürece, aşk ve sevgi korunduğu zaman bütün kadınlarımız, kızlarımız kale gibidir. Bu kızın sevgisine ve kendi sevgine ihanet etmeyi düşünmen doğru değil. Kızı sakın ha üzme, başına kakma.

Doğuştan mı?

23 yaşında kızım. Bir yıldır ilişkim var. Her fırsatta yüzeysel ilişkiye giriyoruz. Penisini vajinama doğru ittirince canım yanıyor. Bu sorun düzelir mi? Bir de kızlık zarı doğuştan mıdır?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarı doğuştan vardır. Sözünü ettiğin sorunlar evlilikte çözümlenecek. Acı sorununu da yok edeceğiz. Ayrılmak ya da evlenmek konusunda oyunu kuralına göre oyna. Bunda da çok geç kalma. Bu tür yüzeysel ilişkiler uzun sürerse asla normal birleşmelerden zevk alınmıyor.

Doymuyorum

47 yaşındayım. Haftada 3 kere ilişkiye giriyor, doymuyorum. Mastürbasyon yapıyorum ve bundan da vazgeçemiyorum. Bana bir zararı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, çoğu zarar, ortası karar. Orta yoldan şaşma okurum, hatta daha fazla vakit kaybetmeden evlenmeye bak.

İlişkiyi istemiyor

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla 3-4 kere ilişkiye girdik ama o artık ilişki istemediğini söylüyor. Bunun sebebi nedir?

CEVAP

Okurum, öyle çok nedeni var ki, aklıma ilk gelenleri yazayım. Kız beklediği zevki alamadı, pişman oldu. Suçluluk duygusu duyuyor. Belki de sana güvenemiyor.

Çok az kan gelmiş

18 yaşındayım. Sevgilimle üzerimizde kıyafetlerimiz varken sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Boşalma olmadı. Sevgilim bana az miktarda kan geldiğini söyledi. Çok korkuyoruz. Sevgilimin kızlığı bozuldu mu yoksa zedelenmiş olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, sana cevap vereceğim ama tekrar denemeyeceksin. Sevgilin şu anda kız. Zarı ne incindi, ne zedelendi. Kız arkadaşının yaşı küçük. Aklı başında değil. Senin başında da kavak yelleri. Ruhumuzda cinsellik etkileri. Bu yol sizi bitirir. Aklınızı bile yitirtir. Daha duygusal aşkın kurallarına uygun. Sözlü, gözlü dolaşmalı, koşmalı bir ilişkiyi en az 2 yıl sürdürün. Ondan sonra da evlenecekseniz bunu ailenize bildirin.

Orgazm olamıyorum

29 yaşında kadınım, 2 yıllık evliyim. Sorunum bir türlü vajinal orgazm olamamak. Nedenini merak ediyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, vajinal orgazm kadınların yüzde 50’sinin sorunu, yani yalnız değilsin, panik yapmayı bırak. Vajinal orgazm erkekle de ilgili. Süre, yaklaşım tarzı, pozisyonlar falan. Ama bütün bu ayrıntıyı bu köşede veremeyiz ki. Sen biraz sabırlı ol ve kafana takma. Vajinal orgazm olma ihtimalini aklına getiren fantezileri uygulayıver.

2 dakika sürüyor

24 yaşındayım. İki yıldır çıktığım bir kız arkadaşım var. Cinsel ilişkimiz de var. Tek sorunum erken boşalmam. 1-2 dakika içinde boşalıyorum. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, elbette erken boşalmanın tedavisi var. Ama bu hasta ile doktorun bire bir karşılaşmasıyla ilgili. Çünkü ilaç kullanılacak. Uzaktan bu işler olmaz.

Neden acı çekiyorum?

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla cinsel ilişkiye girdik ama bir acı ya da kanama olmadı. Şimdi her ilişkiye girdiğimizde 2 ya da 3 gün acı çekiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, hazırlıksız yakalanıyorsunuz. Acele ediyorsunuz.

BÖYLE SORU YOK!

Her ilişkide 5-6 kez boşalıyorum

Her ilişkiye girdiğimde 5 veya 6 kez boşalıyorum. Sizce bu normal mi yoksa bende bir sorun mu var?

CEVAP

Yavrum, her ilişkide 5-6 kez orgazma ulaştığını okuyan okuyucularım tabii ki erkekler hasetlerinden çatlayacaklar. Kadınlar ise normal bulup önemsemeyecekler. Neden? Çünkü kadın anatomik yapısı gereği bir ilişkide defalarca orgazma ulaşabilir.

Oysa ki erkekler bir atışlık mermilerini tek seferde değerlendirmek zorundalar. Hayallerinde seks ihtilali yapan erkekler, 6 değil, 12’yi bile bulurlar. Bu gibi durumlarda biz de mani ya da bol kepçeden sallama teşhisini koyuyoruz. Bana sorarsan okurum, yarım yamalak 6 kez olacağına hakkıyla 1 kez olsun derim. Hayat senin, zevk senin.

GÜNÜN SORULARI

Cinsel organım küçük

18 yaşındayım boyum 1.39. Cinsel organım çok küçük. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli genç, dwarfizm dediğimiz kısa boyluluk genetik hastalıklar sonucu meydana gelir. Normalden daha kısa boya sahip olan kişilerin, toplumda düşünülenin aksine yaşam süreleri, zekaları ve üreme becerileri ortalama bir insanınkiyle aynıdır. Kadınların vajinası 8-10 santim uzunluğundadır.

Esnekliği nedeniyle birkaç santim daha uzayabilir. Yapıları ufak olan kadınların vajinaları da kısa olur. Bu nedenle zayıf, kısa boylu, narin yapılı kadınlar sana daha uygun. Genç okurum, penis boyutunu belirtmemişsin; ama 6-8 santim ölüsü ise keyfine bak. Dirisi ise, üroloji uzmanından randevu al, bilimsel yollarla penisini büyütmeye bırak.

Eşim çok isteksiz

29 yaşındayım, yeni evliyim. Dört yıllık ilişki sonucu evlendik. Eşimde isteksizlik başladı. Ben cinselliğe çok düşkünüm. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, bu durum pek çok sebepten kaynaklanabilir. İş hayatı, stres, ekonomik statü, yorgunluk, mutsuzluk cinsel hayatı doğrudan etkiler. Uzun süren ailevi geçimsizlikler, eşlerin kırıcı tutumları da kadında olumsuz etki yapar. Bir diğer önemli nokta ise erkeklerin cinsel eğitim eksikliği nedeniyle acemi olmasıdır. Cinsel birleşme, kısa süreye sıkıştırılırsa kadın cinsel doyuma ulaşamaz. Bir süre sonra, her birleşmede gergin kalmaktansa, hiç ilişki olmasın ister. İsteksizlik yaşayan eşinin düzelmesinde sorumluluk sana düşer.

GÜNÜN SÖZÜ

Mutluluk siparişle alınmaz. İçinde kendi emeğinizin de bulunması gerekir. H.D.

Yazarlarımızdan

17 Ocak 2022, Pazartesi 07:01
17 Ocak 2022, Pazartesi 07:01
17 Ocak 2022, Pazartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder