Dr. Haydar Dümen Çapkınlığa son verin
HABERİ PAYLAŞ

Çapkınlığa son verin

Gençler çapkınlık yapmayı marifet sanıyor. Arkadaş sohbetlerindeki abartılı konuşmalar onu daha hırslandırıyor. Herkes duyduğu rakamın üzerine çıkmak istiyor, kızların peşinde koşuyor. Çapkınlığa son verin. Kızlara ilgi gösterin ardından bırakın. Onların suçu, günahı ne?

Neden sertleşiyor?

18 yaşındayım. Penisim hiç ummadığım zamanlarda sertleşiyor. Hiçbir neden olmadan böyle oluyor. Bu durumda ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli yavrum, yapacağın bir şey yok ki. Nedeni iyilikten, sağlıktan, keyiften ve yaşından. Zamanı gelecek, onun 1 dakika sertleşmesine bile büyük umutlar bağlayacaksın. Bırak kendi haline ama kalabalık içerisinde biraz dikkatli ol.

Beni terk etti

18 yaşında kızım. Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Çok zevk aldım ama o boşaldığını bile söylemedi. Birkaç saat sonra benden ayrılmak istedi. Acaba zevk almadığı için mi yoksa başka sebeplerde mi var?

CEVAP

Sevgili okurum, genelde erkekler böyledir. Hani şarkılarda ‘Her çiçekten bal alırsın’ derler ya. Biraz ona benzer ve yine erkekler çapkınlıktan, kendi deyimleriyle kız tavlamaktan hoşlanırlar. Böylece komplekslerini tatmin ederler. Birkaç güne kalmaz seni arayacaktır. Bir süre sonra ilişki ya tamamen bitecek ya da daha derinlere inecektir, ikinci olasılığa dikkat!

Çok sıkıldım

19 yaşındayım, kızları görünce çok kötü oluyorum. Onların içine düşecek gibi hissediyorum. İlişkiye girmedim. Mastürbasyondan sıkıldım. Bir çözüm bulun.

CEVAP

Değerli okurum, çözümün biraz boyutlu. Çözüme kimlikten başlamak gerekiyor. Ne demek yani ayılıp bayılacak, senin deyiminle kızların içine düşecek gibi olmak. Kendine gel be, sen erkeksin. Sağlam, iradeli, güvenli ve tabii vicdan ve adalet sahibi olman gerekiyor. Tüm bu kimlikleri kazan, yol çık, ardında ben varım.

Erken boşalıyorum

Ben 2 yıldır evliyim, hemen hemen her gece ilişkiye giriyorum ama erken boşalıyorum, ne yapmam gerek?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmanın tedavisi olduğunu kim bilir kaçıncı kere söylüyorum. Tedavisi var ama uzaktan uzağa yani sözle düzelmiyor.

İlişkiye girmeye çalıştık

Nişanlımla ilişkiye girmeye çalıştık. Penisim nişanlımın vajinasına girmiyor. Kız acı çektiğini söylüyor. Ne yapmamız gerekiyor? Yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Değerli okurum, kader ve şans sizden yana. İleride başınızın derde girmemesi ya da pişmanlık duymaması için kızın ruhu ve bedeni savunmaya geçmiş. Asıl teşhis, kız arkadaşın vajinismus. Kendi başınıza bu sorunu çözemezsiniz. Fazla üzerine gidip zorlamayın. Kız cinsellikten soğur, evlilikten korkar. Oysa yasal koşullar oluştuğunda vajinismus tedavi edilebiliyor.

Bir yıldır sertleşmiyor

22 yaşındayım. 3 yıldır şeker hastasıyım. İnsülin kullanıyorum. 1 yıldır kız arkadaşımla ilişkiye girerken sertleşmiyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, şeker hastalığının azizliğine uğramışsın. Sertleşmesi için penise pompalanan kanı dönüş yolu üzerindeki kas tutamıyor, kan geldiği gibi geri gidiyor. Buna venöz kaçak diyoruz. Bir dopler testiyle bu söylediğim kesinlik kazandığında operasyonla tedavisi var. Yeter ki uzman doktoru bul.

Kız tatmin olmadı

23 yaşındayım, penisim 12 santim. Kız arkadaşım 30 yaşında. Onunla birlikte olduk. Kız tatmin olmadığını söyledi. Bir dahaki sefere güçlendirici alsam etkili olur muyum?

CEVAP

Değerli okurum, yollarınız ayrılmış, kadın demek ki tecrübeli, daha önce yemekler yemiş. Senin tabakta sunduğun nimetin porsiyonunu yetersiz bulmuş. Ne yapalım, koy ver gitsin ki seni komplekse ve mutsuzluğa sürüklemesin. Penisinin boyu cinsel fonksiyonları yerine getirecek kadar normal ve tam.

Rol yapıyorum

20 yaşında kızım. Cinselliğe düşkünüm. Kadınlar orgazm konusunda rol yapıyormuş. Oranı da yüzde 90’mış. Bunlardan biri de benim. Sadece mastürbasyon yaparken zevk alıyorum. Bir erkekle seviştiğimde rol yapıyorum. Klitoris orgazma alıştığım için mi?

CEVAP

Sevgili okurum, rol yapan kadınların yüzde 90’ı olayı yanlış. Eğer öyle olsaydı evlilik kökünden sarsılır, böyle uzun yıllar sürmezdi. Orgazmın koşulları ortam ve erkekle de ilgili. Ayrıca senin mastürbasyon alışkanlığın ya da klitoris orgazmına şartlanman, vajinal orgazma ulaşmanı engelliyor da olabilir. Sen rolüne devam et ya da açık açık konuş. Erkeğin durumu kabul ederse eder, etmezse gider. Evlilik koşulları oluştuğunda ona bir çare bulunur.

Otobüste bile sertleşiyor

18 yaşındayım, sabah uyandığımda penisim sertleşmiş oluyor. Otobüsten inerken de ereksiyon halinde. Her gün bu sorunla karşılaşmaktan sıkıldım, çözümü var mı?

CEVAP

Değerli okurum, 1-2 sene kadar sabrediver, ona da müdahale edip keyfini kaçırmayalım. Birkaç yıl sonra sen istesen de kalabalıkta o sertleşmeyecek. Çevreye karşı da birazcık kamufle et ve keyfine bak.

Ayrı yatıyoruz

Eşimle 5-6 yıldır ayrı yatıyoruz. Ben arada cinselliği yaşamak istiyorum ama her seferinde erken boşalıyorum. Belki yüz kere doktora gittim ama daha beter oldu. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, Türkiye genelinde yüzdesi çok olan bu sorun aile mutluluklarını kökünden sarsıyor. Erkekleri kompleks ve kuşkulara itiyor. Bu gençlik yıllarında yapılan mastürbasyonlardan kalan bir şartlanma olayı. Bir doktora gittin ya da diş hekimine. Baktın ki beklediğin sonucu alamadın. Bu o sorunun tedavi edilemeyeceği anlamına gelmez. Önünüzde uzun yıllarınız var. Tabii ki çare bulunacak. Araştırmaya devam.

BÖYLE SORU YOK!

İlişkiye girerken sertleşmiyor

28 yaşındayım. 18 yaşımdan beri bir kadınla ilişkide sertleşme olmuyor. Mastürbasyon yaparken sorunum yok. Bu derdimi çözmek için ne yapabilirim?

CEVAP

Okurum, 10 yıldır şu nimete alışmadın demek. Varsa yoksa kurabiyeli tatlıya talim ediyorsun. 10 yılda kaç kadın değiştirdin, kaçıyla ne kadar safariye çıktın bilemem. Sen ayda 10-15 kere mastürbasyon yapıyorsun. Ayda 1’e mi yoksa 10-15’e mi şartlanırsın? Üstelik zahmetsiz, masrafsız. Kur hayali, kapat gözlerini, kızlar, kadınlar dans ediyor. Naz yok, sitem yok. Adam karısını uyutunca ya banyoda ya porno kasetlerin karşısında. Onun gönlünü edeceğim derken, kadının hakkını gaspediyor. Oğlum, evlilik sana ne getirir bilmem. O zaman gelsin, yeniden konuşalım.

GÜNÜN SORULARI

Bağımlı olur muyum?

35 yaşındayım, cinselliğe düşkünüm. O meşhur haplardan içmedim ama merak ediyorum. Bağımlılık yapar mı?

Okurum, sendeki iştaha maşallah. Cinselliğe çok düşkünsün ve daha da artırmak istiyorsun. Senin makine tıkır tıkır. İçindeki beklentiler fıkır fıkır. “Bir de hap yutsam, çetele tutsam” diye düşünüyorsun. ‘Körün istediği bir göz ama sendeki iki göz’. Öyle de nereden çıktı hapla ilgili bu laflar? Fazlalara özenme oğlum. Hadi Haydar Hoca, bu kadar yeter sen de artık daha fazla yazma.

Nasıl renklendiririm?

19 yaşındayım. Sevgilimin tabuları var. Onları nasıl yıkarım? İlk başta iyi ya da kötü bir şeylere izin veriyordu, şimdi yanına yaklaştırmıyor. Cinsel hayatımızı nasıl renklendireyim?

Okurum, korkuttun kızı. Ne umdu ne buldu. Tabular kazma kürekle yıkılmaz. Yıkılmış tabuların altında uykuya yatılmaz. Sevgilin olacak kız önce saftirikmiş. Sana birkaç adım atmış, sonra iç güdüleri “Bu bana erkek olmaz” demiş. Genleri de onu desteklemiş. Sen de desteksiz atma durumunda kalmışsın. Kurşunlar savruluyor, hedef lekesiz ve temiz. Soruna yanıtım. Destekli at, desteğin de bilgi, saygı ve kültür olsun. Ondan sonra yan gel de yat.

GÜNÜN SÖZÜ

Hepimiz genlerimizin esiriyiz de, isyanımız kendimize. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder