Cinselliği köreltmeyin

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gençler damarlarındaki deli kanın etkisiyle kendilerine çok güveniyor, hemen ilişkiye girmek istiyorlar. Sonrasında pişmanlıkların arkası kesilmiyor. Unutmayın, fazla suçluluk duygusu ve pişmanlık cinselliği köreltir. En iyisi adımlarınızı düşünerek atın...

Sevgilim pişman oluyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşım çok çekingen. Yüzeysel olarak sevişiyoruz. Bunları yaparken istekli ama sonra pişman oluyor, “Niye böyle yaptık” diyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, kız aldığı eğitim, aile terbiyesi ve korkularından dolayı yaptıklarından pişman oluyor. Ve aslında yaptıklarınız yasal ve toplumsal onaylı değil. Kız sorumluluklarını bilen biri. Bence onu zorlama, orta çizgiyi bulun. Fazla pişmanlık suçluluk duygusu yaratır. Suçluluk duygusu ise cinselliği körletir. Çok aceleye gerek yok.

İlk deneyimim kötü geçti

20 yaşındayım. İlk cinsel denemem iyi geçmedi. Bu yüzden çok tedirginim. Acaba ileride bu problemi yenebilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, tabii yenersin. Zamanla usta olup çıkarsın. Aceleye gerek yok, önünde yıllar var. Kendini sorgulama. “Ya başaramazsam”, “Ya olmazsa” dersen başaramamaya davetiye çıkarırsın.

Çok erken boşalıyorum

28 yaşında, 11 yıllık evliyim. Çok erken boşalıyorum, 1 dakika bile sürmüyor. Sertleşmede de zorlanıyorum. Ne olur bana yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, profesyonel bir yardım almak zorundasın. Bu konuyla ilgili uzmanları biliyorsun. Önerim bu yoldadır. Sözlü bir yardım olacağını sanmıyorum.

Penis vajinaya giremiyor, neden?

27 yaşındayım. Nişanlımla birçok kez ilişkiye girmek istedik. Başarılı olamadık. Penis vajinaya girmedi. Acaba bu bir sorun mu?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki sorun. Sorunun da adı; vajinismus. Hiç üzülme. Bu sorunun kesin tedavisi var.

Genelevden çıkamıyorum

24 yaşındayım. Haftanın her günü biriyle oluyorum. Bütün maaşımı genelevlerde çar çur ediyorum. Ne olacak benim bu halim?

CEVAP

Akılsız oğlum benim, ‘Sen ölmüşsün, cenazeni kaldıran yok’. Bu bir atasözüdür. Ben tecrübe ettim. Anladığın kadar anla. Bu kimlikle de benim kapımı çalma.

Erkek arkadaşım beğenmezse

18 yaşında kızım. Vajinam diğer kızlara göre 4 santim geride gibi. Bu benim ilişkiye girmemde sorun yaratır mı? Erkek arkadaşım benden soğuyacak diye korkuyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, aklıma kilolu olman ihtimalin geldi. Öyleyse ona dikkat et, kilo ver. Kendinle barışmaya çalış.

Küçültmek mümkün mü?

17 yaşındayım. En az 15 kez ilişkiye girmişimdir. Cinsel organım büyük olduğu için kızlar şikayetçi oluyor. Kızlar “Cinsel organını küçülttür” diyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, penisini küçültemeyiz. Kızlar haklı. Bir tek çözüm kalıyor. Evlendiğinde idareli kullan yavrum. Yüzde 50 indirimli olsun.

Hiç orgazm olamadım

25 yaşındayım ve 3 aylık evliyim. Eşimle birlikte olduğumuzda orgazm olamıyorum. O da kendini kötü hissediyor. Bu yüzden tartışıyoruz. Ne olur yardımcı olun.

CEVAP

Sevgili okurum, evliliğin ilk ayları dahası ilk yılları böyledir. Her şey düzelecek. Biraz birbirinizin huyuna ve suyuna gidin. Gerekirse bazı özel bilgiler edinin. Ufkunuz açılsın. Bunun için de kitap okuyabilirsiniz. Bir uzmana da başvurabilirsiniz. Bana göre aceleye gerek yok. Daha yolun başındasınız.

Nasıl büyütebilirim?

16 yaşındayım. Penisim 13 santim. Büyütmek istiyorum. Doğal yolla nasıl büyütebilirim?

CEVAP

Büyütemezsin çocuğum. Bu sana yeter. Hiç merak etme, eşine de yeter. Yeter ki ne yeter. Ama kullanmasını bilirsen yeter.

İleri gitmek istiyoruz

Erkek arkadaşımla 2 yıldır birlikteyiz. İlişkimizi ilerletmek, ilişkiye girmek istiyoruz. Ben erken orgazm oluyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili kızım, ne güzel. Bas düğmeye aynı şarkıyı 3-5 kere dinle. Birçok kadının bulamadığı bir nimet. Bir şans kuşu başına konmuş. Onu ürkütmek mi istiyorsun?

Sevişmek yararlı mı yoksa zararlı mı?

17 yaşındayım. Kız arkadaşımla sevişiyoruz. Bu durum benim için yararlı mı, zararlı mı?

CEVAP

Ne yararı olur ne zararı olur okurum. Kendi terazinde tart. Biraz da keyfine bak. Senin içini şu anda bilemem. Ama bu kadar ince hesapla seninle bir pazarlığa giremem

BÖYLE SORU YOK!

Kıllı olduğum için utanıyorum

17 yaşındayım, şu ana kadar hiç ilişkiye girmedim. Ağabeyim sürekli kadınlara götürmek istiyor ama ben kıllı olduğum için utanıyorum. Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP

Ağabeye bak!!! Sözüm ona sana iyilik yapıyor. Aslında kendi erkekliğini kanıtlamaya çalışıyor. Zaten aranızda bir rekabet vardı. Hepsinde o üstün gelmişti. “Ağabey onu bunu bırak da bana şu iyiliği yap. Cep telefonunu bir gün bana ver”. Ya da “Bana bir şeyler al. Birlikte sinemaya gidelim” de ve sonuca bak. Seni yormayayım beni dinle. Hiçbirine evet demeyecek. Sonunda sen beni dinleyeceksin. Ağabeyine “Sen işine bak. Benim akıl ve bilim hocam daha erken, 20 yaşını bekle dedi” diyeceksin. Sana son önerim: Dersinin başına geç, doğru yolu kendin seç.

GÜNÜN SORULARI1

Kocam çok isteksiz

35 yaşında kadınım, 9 aylık evliyim. Kocam isteksiz, ben ise tam tersiyim. Bu yüzden çok kavga ediyoruz. Kocamın isteksizliğini nasıl yenerim?

CEVAP

Sevgili okurum, senin için ısmarlama, özel yapım, demir bilekli, aslan yürekli sevgili eşinin her şeyi tamam da dökümden çıkarken elektrik şarj dinamosunda bir arıza olduğu gözden kaçmış. Bir kere bile fişe takılıp kalite kontrol de yapılmamış. Elektrik süpürgesi alırken bile bu denetim olur. Üstelik bozuksa iade edilir, yenisi verilir!!! Sizdeki ve sizin gibi onbinler, yüzbinler ise “Kaderim buymuş, ne desem boş” sözcüklerinin içeriğine geleceğini havale eder. Biz burada sadece durum tespiti yaparız. Tedavide nasihat ve yol gösterme öne geçer. Bir adım sonrası cısssdır!... Yani bu evlilik yürümez diyemiyor, profesyonel bir yardım alın diyoruz. Aslında bu da doğrudur. Ya psikiyatrın yapacağı bir şey yoksa. Radikal tıbbi öneriler bile cıss. Akıl senin, yol senin. Ben sana iyi hesap kitap yap derim.

Gözüm hep dışarıda

Evli, iki çocuk babasıyım. Gözüm hep dışarıda, gördüğüm her kadınla birlikte olmak istiyorum. Bunu nasıl aşabilirim?

CEVAP

Bu konuyu aşma yolların çok değerli okurum. Olabilecekleri ben söyleyeyim. 1) Bir gün biriyle birlikte oldun diyelim. Kocası da yakaladı. Kaç okurum kaç! Dağı, taşı aşarak kaç. 2) Kadın seni gözüne kestirdi. Kolay lokma gördü. Baskı ve şantaja başladı. İzini kaybettirene kadar mahalle mahalle kaç. 3) Sen kadına bağlandın, “Dünya varmış, ben uyumuşum” dedin. Maddi, manevi sermayeyi tükettin. Boşanma olursa nafaka borçlarından icra kapıda. Şehir şehir kimlik değiştirerek kaç. 4) Ya kadının bulaşıcı bir hastalığı varsa? 5) Ya kadın dışarıdan iyi, özü psikopatsa? 6) Ya eşini telefonla arar da eve gelerek “Biz birbirimizi seviyoruz, çekil aradan” derse. 7) Seni evine davet ettiği gün yakınlarına da haber verirse... İşte o zaman bulabilirsen yamaç paraşütüyle kaç.

15

Sıradaki haber yükleniyor...
holder