Dişinizi sıkma zamanı

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gençlikte damarlarda akan kanın hızına yetişilmiyor. Akıllarına eseni yapmak isteyen, cinselliği dünyanın merkezinde gören gençler onu yaşamaya çalışıyor. Bu işlerin zamanı var. Hayatınızı yoluna koymak için bir süre dişinizi sıkın ki her şeyin tadına varabilin, mutlu olun.

Benimki hareket etmiyor

Kız arkadaşımın arkadaşıyla ilişkiye giriyorum. Kız arkadaşım duyacak korkusu yüzünden organ harekete geçmiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

CEVAP

Okurum, ne yapacaksın kızın canına mı okuyacaksın? Demek ki senin organ daha vicdanlı, daha namuslu. Ona saygı duy. Kız arkadaşınla ileride evlendiğinde hiçbir sorun kalmayacak. Unutmayın, evlenmeden önceki bütün bu ilişkiler tehlikelidir, sorun yaratır.

Hayatınızı altüst eder. Kızlarımız da bir anlık heyecanın ve tutkunun etkisinden kurtulamadığı durumlarda hayat pusulası yön değiştirir. Yani pusula kuzeyi göstereceğine güneyi gösterir. İnsanlar yönünü şaşırır. Buna sebep erkeklerdir. Her şey yaşanmalı ama hesap kitap içinde olmalı.

Çorap fetişisti miyim?

18 yaşındayım. Benim sorunum külotlu çoraplar. Kadınların giydiği o çorapları görünce dayanamıyorum. Ben fetişist miyim?

CEVAP

Evet değerli okurum, sen çorap fetişistisin. Bu büyük bir sorun değil. Ya başka bir şey fetişisti olsaydın. O zaman iş tehlikeli olurdu. Zorlama, evlendiğinde çorap koleksiyonu yaparsın biter.

İsteksizlik yaşar mıyım?

28 yaşındayım, cinsel tecrübem yok, temiz kalmak istedim. Kadınlarla iletişim kuramıyorum. Evlenmek istiyorum ama ya isteksizlik yaşarsam? Kadını mutsuz edersem ne olacak? Haftada 2 kere mastürbasyon yapıyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, bir ihtimal olabilir. Bu yaşa gelene kadar yani 13 yıldan fazla cinselliğin mastürbasyona programlanmış. Bunu aşman kolay değil. Zamanı gelince karşı cinse yönelmek ruhsal sağlığımız için önemli. Artık ilk adımı atman ve olabilirse mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde evlenmen gerekir. Çünkü evlilikte eşine alışana kadar belki bir zamana ihtiyacın olabilir. Vakit kaybetme, treni yakala, baba olmaya bak.

Her kızı istiyorum

18 yaşındayım. Cinsel organım çok küçük. Her gördüğüm kızla ilişkiye girmek istiyorum. Ama bu yüzden arkadaşlarıma alay konusu oluyorum. Bir kız gördüğümde mastürbasyon yapasım geliyor. Ne olur bana bir yol gösterin.

CEVAP

Sevgili okurum, böyle devam edersen bir taraftan kompleks, bir taraftan istekler, ruhunda çatışma yaratır. Seni komplekse sürükler. Yanlış yollara bile düşersin. Her gördüğün kız senin kullanmalık malın mı? Her oyunun kuralı ve sırası var. Arada bir mastürbasyon yap. Kızları mastürbasyon malzemesi gibi değil, yüce varlıklar gibi gör. Ruhun gelişsin. İşte o zaman elini uzatır, “Ver elini” dersin. Onlar da geri çevirmez.

Eşim korkuyor

24 yaşındayım, penisim 19 santim. Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çünkü eşimin canı yanıyor, korkuyormuş. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, penisin normal sınırların üzerinde. Ama pek çok erkeğin penisi bu ölçülerde. İlişkiye girememe korkusu bir tür vajinismus kapsamına girer. Onu da çözeriz. Gerisi size kalmış.

Öpüşünce sertleşiyor

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla öpüşmeye başlayınca penisim hemen sertleşiyor ve ağrılar giriyor. Ben boşalmıyorum. Acaba boşalmam mı gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki boşalmak gerekiyor. Ama bunun da kendine göre kuralları ve koşulları var. Kuralına göre oynamayan her oyun falsoludur. Ancak bu kuralları da belirleyen pek çok yaptırım vardır. Onları da gözardı etmeyin.

10 gündür sertleşmiyor

31 yaşında, 2 yıllık evliyim. Eşimle her gün ilişkiye giriyorduk. Ancak 10 gündür çok uğraşmama rağmen sertleşme oluyor. Bu ciddi bir sorun mu? Ne olur yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, üzülme. Yazdıkların inan bana ciddi bir sorun değil. Onu kendi haline bırak, dinlensin. Bir bakım ve revizyondan geçmiş olsun. Üstüne düşmezsen kısa zamanda sana “Yeniden harekete hazırım” diye mesaj gönderecek.

Rahat edemiyorum

30 yaşındayım, evliyim. Her gün 2-3 defa orgazm olmadan yapamıyorum. Acaba bu durum benim için sorun yaratır mı?

CEVAP

Değerli okurum, zaten sorunu yaşıyorsun. Korktuğun şey musluğun deposunun suyunun kesilmesi. Merak etme, o olmayacak. Ama beynin, bu konudaki değer yargıların, zevk kaynakların bundan zarar görecek. Bu sayı çok fazla. Elinde değilse tedavi ol, eşini de fazla yorma. Sanırım erken boşalman var. Eğer tedavi olursan hayatın kendiliğinden düzene girebilir. Gerisi sana kalmış.

Çocuk istiyoruz

29 yaşında, evli kadınım. Eşim evliliğimizin ilk 4 ayında korundu. Dokuz aydır çok istememize rağmen bir türlü hamile kalamıyorum. Şimdiye kadar 2 ayrı doktora gittik. Her şeyin normal olduğunu ve zamana bırakmamız gerektiğini söylediler. Eşimle birlikte tüm tahlilleri yaptırdık. Biraz daha beklemeli miyim? Hamile kalmak ve çocuk doğurmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili kızım, doğanın kendi ritimleri vardır. Düzeni, kuralı yani biyolojik saatleri. Onları fazla zorlamamak gerekir. Bana göre en az 1 yıl kadar bekleyin. Evliliğinizin sefasını sürün. Önünüzde çok uzun zaman var. Günün birinde birkaç çocuk olursa belki yorulacak, bıkacaksınız bile.

Hiç üzülmeyin, bana göre çocuk kapıda. Ama henüz bekleme sürecinde. Yine de uzmanların bilgi birikiminden yararlanmak istiyorsan bu işlemleri bana göre bir 1 yıl sonra yap. Bence işleri doğal haline bırakın. Paranız cebinizde kalarak bu engeli aşabilirsiniz.

BÖYLE SORU YOK!

Neden boşalamadım? İki hafta önce bir kadınla ilişkiye girdim, çok tedirgin ve gergindim. Yeni tanışmıştık. İki kez ilişkiye girmemize rağmen boşalamadım, sebebi nedir?

CEVAP

Değerli okurum, sebebi gerilim ve irade dışı bir organa baskı yapmandan kaynaklanır. Bir nevi gizli strestir. Bunlar normal şeylerdir. Telaşlanmaya gerek yok. Mekan, zaman, kişi, ortam, ruh haliniz performansınızı etkileyen faktörlerden birkaçı. Koşullar iyileşince senin at çok mutlu olacak, zaferleriyle seni mutlu edecek. Unutma, cinsellik otomatik değil, özünde duygusal bir eylemdir. Yaşın kaç yaşın? Bir de onu yazıverseydin diyorum.

GÜNÜN SORULARI

Nişanlım zarı gördü

Nişanlımla birlikte oluyoruz. Nişanlım “Tam girmiyorum, kızlık zarın sağlam” diyor. Kan gelmedi ama yanma oldu. Bana “Kızlık zarını görüyorum, bozulmadı” diye ısrar ediyor. Sizce bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, sen daha başından aldanmışsın ya da mış gibi yapmışsın. Tamı, yarım, çeyreği yok bu işin. Penis, vajinaya giriş yaptı mı kızlık zarı bozulur. Anlattıklarına göre penetre olunmuş ama kan gelmemiş. Bu durumda esnek kızlık zarın var demektir. Hayretler içindeyim, zarı çıplak gözle gören nişanlın bu bilgileri nasıl vermemiş sana? Ayrıca bu kutsal birleşmeyi evlenince yapsanız, daha şık ve özellikli olurdu.

HPV mi kaptım?

İlişkiden 1 gün önce genital bölgeyi tıraş ettim. İlişkiden 3-4 gün sonra penisim ve çevresinde kaşınma ve ağrı vardı. Prezervatif kullanmıştım. Birkaç gün sonra et beni gibi şeyler gördüm. HPV veya HIV kapmış olabilir miyim? Psikolojim bozuldu.

CEVAP

Değerli okurum, muhtemelen tıraş nedeniyle tahriş oldu. Tıraştan sonra gerekli bakımı yapmadıysan ya da yanlış tıraş olduysan ciltte böyle şeyler olabilir. Telaşa gerek yok ama güzel oğlum, beni iki arada koyma. Emin olmak için test yaptırmanı öneririm, haydi düş doktor yoluna.

GÜNÜN SÖZÜ

Bilerek karanlık yola giren akla ışık tutulmaz. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder